Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Uwaga na oszustów na „Czyste powietrze”

Uwaga na oszustów powołujących się na współpracę z Urzędem Miasta Zduńska Wola. Przekonują do podpisania umowy, z której trudno się potem wyplątać, a jej zerwanie obwarowują wysoką karą. Miasto nie prowadzi żadnej takiej akcji.

W Zduńskiej Woli pojawiły się nowe próby oszukiwania mieszkańców. Tym razem chodzi o naciąganie na program rządowy „Czyste Powietrze”. Oszuści odwiedzający mieszkania i domki jednorodzinne oferują „szybkie i tanie” wypełnienie na miejscu wniosku na prefinansowanie i podpisanie umowy na docieplenie. Podają się przy tym za osoby współpracujące z Urzędem Miasta Zduńska Wola.

Nieświadomi mieszkańcy podpisują umowy, których zerwanie jest obłożone bardzo wysokimi karami. Przestrzegamy przed takimi osobami.

Przypominamy, że urzędnicy nie sprzedają oraz nie montują paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła ani ocieplenia domów. Ponadto nie prowadzą domowych konsultacji związanych z wymianą starego kopciucha na nowe ekologiczne źródło ogrzewania. Wszystkie spotkania w sprawie dotacji odbywają się w Urzędzie Miasta Zduńska Wola.

Pojawił się lub zadzwonił oszust. Co zrobić?

Powiadom o tym  Straż Miejską, nr tel. 43 823 29 45, 669 215 777 (po godz. 15:30) lub zadzwoń pod numer alarmowy numer 112.

Jakie kontrole prowadzi Urząd Miasta i Straż Miejska?

• Prawidłowej segregacji nieczystości
• Gospodarowania nieczystościami płynnymi (szamba) – umowy na wywóz i jego częstotliwość

Jak rozpoznasz pracowników Urzędu i Straży Miejskiej?

• Funkcjonariusze Straży Miejskiej są umundurowani, przyjeżdżają oznaczonym samochodem wraz z miejskimi urzędnikami
• Pracownicy Urzędu oraz Strażnicy pokazują ważne upoważnienie, oraz legitymację służbową.

Inne komunikaty

Ogłoszenie o naborze

Prezydent Miasta Zduńska Wola ogłasza nabór kandydatów na członków Rady Sportu w Zduńskiej Woli kadencji 2024 – 2029

Jak dotrzeć do swojego radnego?

Jak skontaktować się z miejskim radnym? Można to zrobić przez służbowy adres mailowy, jaki ma każdy radny Rady Miasta Zduńska Wola. W ten sposób sprawa mieszkańca dotrze bezpośrednio do jego przedstawiciela w samorządzie.

I sesja Rady Miasta Zduńska Wola

I sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 6 maja 2024 r. (poniedziałek) o godz. 13.00, w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli, Plac Wolności 26. Obrady będą transmitowane w Internecie.

Rozpoczął się nabór do szkół ponadpodstawowych

Zaczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści mogą już rejestrować się na internetowym portalu, gdzie powinni złożyć swój wniosek o przyjęcie do pierwszej klasy nowej szkoły. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 potrwa do 21 maja.

Przejdź do treści