Logo Miasta Zduńska Wola

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Pierwszych gości nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjne przy ul. Tadeusza Kobusiewicza powitało 1 czerwca 2021 roku.  Przez ostatnie dwa lata kryta pływalnia zdobyła serca wielu mieszkańców. Biały, wielokątny budynek, który stanął przy ul. Tadeusza Kobusiewicza pomieścił trzy duże baseny: 25-metrowy sportowy, z ruchomym dnem i rekreacyjny z hydromasażem, rwącą rzeką czy gejzerami. Są tu też jacuzzi, a w strefie saunarium: kilka typów saun suchych i parowych, grota lodowa czy wypoczywalnia z aromaterapią. Najmłodszych oczaruje pełen atrakcji wodny park zabaw.

Zduńska Woda jest miejscem, które łączy wszystkich mieszkańców. Wielu zduńskowolan docenia fakt, że może spędzić tutaj czas w komfortowych warunkach i zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Od 1 czerwca 2021 roku sprzedanych zostało 320 tys. biletów. Jest to miejsce, gdzie radość, sport i zdrowy styl życia spotykają się w harmonii.

Kalendarium Zduńskiej Wody:

  • 12 marca 2018 roku – uchwała Rady Miasta Zduńska Wola w sprawie powierzenia zadania własnego miasta w zakresie kultury fizycznej i sportu spółce MPWiK w Zduńskiej Woli
  • 20 lipca 2018 roku – wybór najkorzystniejszej oferty: konsorcjum Mostostal Warszawa i Sanell sp. z o.o.
  • 2 października 2018 roku – przekazanie placu budowy wykonawcy
  • 1 czerwca 2021 – oddanie obiektu do użytku

Fot. Zduńska Woda

 

 

 

 

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści