Umowa na budowę mieszkań podpisana

Ruszy budowa obiektu wielorodzinnego na działce po dworcu PKS w centrum Zduńskiej Woli. TBS Złotnicki podpisał umowę z wykonawcą prac.

– To ukoronowanie długiego procesu inwestycyjnego, który uruchomiłem wraz z rozpoczęciem kadencji. Wielu pytało, gdzie są obiecywane mieszkania, a ja musiałem tłumaczyć, że trwa żmudna praca nad uregulowaniem spraw prawnych, przygotowaniem koncepcji, rozpisaniem i rozstrzygnięciem przetargów czy zapewnieniem finansowania – opowiada prezydent Konrad Pokora. – Dzięki mrówczej pracy wielu osób, dziś TBS Złotnicki może podpisać umowę z generalnym wykonawcą – dodaje.

– Gdyby nie pandemia koronawirusa, udałoby się to zrobić jeszcze szybciej – przyznaje Romuald Bosakowski, prezes TBS Złotnicki. – Wobec niepewnej sytuacji rynkowej, banki wstrzymały się na kilka miesięcy z decyzjami kredytowymi. Ostatecznie dopiero na początku tego roku dopięliśmy z PKO BP kwestie finansowania inwestycji i podpisaliśmy umowę kredytową – dodaje.

ZAB Bud, który wygrał przetarg ogłoszony przez TBS Złotnicki, zaprojektuje i wybuduje budynek na działce przy ul. Juliusza, gdzie niegdyś funkcjonował dworzec PKS. Ma na to czas do grudnia 2022 r. – Samo projektowanie nie zajmie wykonawcy wiele czasu. Do przetargu przygotowaliśmy bowiem bardzo szczegółową koncepcję, która jasno wskazuje, czego oczekujemy – mówi prezes Bosakowski.

Budynek będzie miał trzy kondygnacje i zostanie zaprojektowany w technologii energooszczędnej. Na parterze znajdą się sklepy i lokale usługowe, u góry mieszkania. Zaplanowano różny ich rozkład, by dopasować się do potrzeb singli, młodych małżeństw i wielodzietnych rodzin. W budynku wydzielone będą zarówno mieszkania jedno- i  dwupokojowe, ale także trzy-, cztero-, a nawet pięciopokojowe. Dwa z nich zostaną przygotowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość będzie miała balkony, a te usytuowane najwyżej będą dwupoziomowe z antresolą doświetlaną oknami dachowymi. Do mieszkań prowadzić będą trzy niezależne klatki schodowe, każda wyposażona w windę. Od strony dziedzińca zaprojektowano zieleń, miejsca parkingowe i kilka garaży. Miejsc parkingowych zaprojektowano dokładnie tyle, ile mieszkań.

ZAB Bud to doświadczony wykonawca generalny. Ma na koncie realizację wielu budynków wielorodzinnych, głównie w Warszawie. Działa na rynku budowlanym od 1983 r.

Budynek przy ul. Juliusza w liczbach

Całkowita powierzchnia: 4000 m kw.
Liczba mieszkań: 43
• jednopokojowych: 4
• dwupokojowych: 16
• trzypokojowych: 12
• czteropokojowych: 8
• pięciopokojowych: 3    
Liczba miejsc parkingowych: 54
Liczba lokali usługowych: 13

Droga do podpisania umowy z ZAB Bud

IV 2019 r. – Zapadła decyzja o lokalizacji budynku na ul. Juliusza
VIII 2019 r. – Rada Miasta przegłosowała przekazanie działki TBS Złotnicki
IX 2019 r. – Wystartowały analizy finansowe inwestycji
XI 2019 r. – Powstała koncepcja budynku
IV 2020 r. – Zakończył się dialog techniczny z potencjalnymi wykonawcami
VII 2020 r. – Wystartował przetarg na projekt i wykonanie przetargu
X 2020 r. – TBS Złotnicki wybrał najlepszą ofertę
XI 2020 r. – Podpisano akt notarialny o przekazaniu własności gruntu pod budowę
II 2021 r. – TBS Złotnicki podpisał umowę na kredyt inwestycyjny z PKO BP

Inne artykuły

Przejdź do treści