»

Tygrysice pokonane

W niedzielę 2 września na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drugoligowa drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz 2. kolejki z drużyną Tygrysa Huta Mińska. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń, które zdobyły pierwsze punkty w sezonie.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – TYGRYS HUTA MIŃSKA   4:2 (3:0)

SKŁAD DRUŻYNY:
Joanna Świniarska – Olga Kopeć (89′ Weronika Sobczak), Julia Szymczak, Michalina Sutowicz (60′ Zuzanna Naumowicz) – Paulina Koryń (82′ Wiktoria Szymczak), Klaudia Łoboda, Weronika Góra, Patrycja Okoń, Martyna Kowalska – Martyna Szymczak, Justyna Kubik (87′ Weronika Tosik)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

ŻÓŁTE KARTKI:
Olga Kopeć (Pogoń)

SĘDZIOWIE MECZU:
Tomasz Pastusiak (główny) – Dariusz Janiak – Andrzej Dankowski (asystenci)

RELACJA Z MECZU:

Po porażce w 1 kolejce w Ząbkach drużyna Pogoni przystąpiła do meczu z beniaminkiem ligi z dużą wolą odniesienia zwycięstwa. Mecz przebiegał pod dyktando gospodyń, które w pierwszej połowie meczu zdobyły trzy bramki. W 27 minucie po składnej akcji Klaudia Łoboda uderzyła mocno prawa nogą z szesnastu metrów, ale piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości. W 33 minucie Martyna Kowalska zdobywa pierwszą bramkę dla Pogoni dobijając piłkę po mocnym strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Klaudię Łobodę. W 40 minucie faulowana przed polem karnym gości jest Justyna Kubik. Do piłki podeszła Martyna Kowalska i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonuję po raz drugi w tym meczu bramkarkę gości. Wynik do przerwy ustala Martyna Szymczak, która po prostopadłym podaniu od Klaudii Łobody wykorzystuję sytuację „sam na sam”.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu przewagę posiadały gospodynie. W 53 minucie po składnej akcji całego zespołu Pogoni piłkę w pole karne dośrodkowuje Martyna Kowalska, a zamykająca akcję Patrycja Okoń strzałem prawą nogą z dziesięciu metrów podwyższa wynik meczu. Do końca meczu zespół „Pogonistek” nie wykorzystał jeszcze kilku dobrych sytuacji podbramkowych, za to ambitnie grające zawodniczki Tygrysa zdobyły dwie bramki. W 59 minucie błąd defensywy gospodarzy wykorzystała Anna Bartkiewicz, która płaskim strzałem z pola karnego pokonała Joannę Świniarską. Drugą bramkę dla gości strzeliła Paulina Zatorska po rzucie wolnym wykonywanym z przed pola karnego.
Teraz przed zawodniczkami Pogoni mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski oraz dwa ciężkie dalekie mecze wyjazdowe w 2 Lidze Kobiet z RESO Akademia 2012 Suwałki i Stomilem Olsztyn.

W najbliższą środę 5 września o godzinie 17:00 drużyna Pogoni rozegra na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski z pierwszoligowym Dargfilem Tomaszów Mazowiecki.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)