Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Tygrys górą

Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola przegrała mecz II kolejki 2. ligi kobiet z zespołem Tygrysa Huta Mińska. Spotkanie odbyło się w niedzielę 8 września na boisku w Hucie Mińskiej.

TYGRYS HUTA MIŃSKA – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 2:0 (1:0)

1:0 – Julia Nowicka (38′)
2:0 – Julia Nowicka (54′)

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Magdalena Samiec – Julia Szymczak, Weronika Sobczak, Patrycja Okoń, Weronika Tosik – Justyna Kubik, Martyna Szymczak, Patrycja Piekarska, Paulina Marcińska – Julita Torzewska, Anna Bergier
Trener drużyny: Wojciech Stasiak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

SĘDZIOWIE MECZU:
Piotr Woliński (główny) – Emilia Strzalińska – Adam Trędowicz (asystenci) – WS Warszawa

ŻÓŁTA KARTKA:
Patrycja Piekarska (Pogoń)

CZERWONA KARTKA:
Patrycja Piekarska (po meczu za dyskusję z sędziami)

RELACJA Z MECZU:
Do meczu z Tygrysem drużyna Pogoni przystąpiła w jedenastoosobowym składzie. Kilka zawodniczek z powodów osobistych i zdrowotnych nie mogła przyjechać do Huty Mińskiej. Pomimo tak wąskiej kadry drużyna Pogoni walczyła ambitnie przez cały mecz. Pierwsza bramka dla zespołu gospodarzy padła w 38. minucie. Bezpośrednio z rzutu rożnego bramkarkę Pogoni zaskoczyła Julia Nowicka. „Pogonistki” najlepszą sytuację w pierwszej połowie meczu miały w 45. minucie za sprawą Patrycji Okoń po której strzale piłka odbiła się od poprzeczki bramki Tygrysa.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęły gospodynie i w 54. minucie ponownie po rzucie rożnym drugą bramkę w tym meczu strzeliła Julia Nowicka. Do końca meczu piłkarki Pogoni próbowały zmienić wynik meczu, ale zarówno Paulinie Marcińskiej jak i Patrycji Piekarskiej nie udało się pokonać bramkarki z Huty Mińskiej.

Następny mecz drużyna Pogoni rozegra w niedzielę 15 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Ekosport Białystok.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)