Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Turniej Recytatorski „Posłuchaj mnie, mamo”

Jeszcze dziś, 13 maja, przyjmowane są głoszenia do Turnieju Recytatorskiego "Posłuchaj mnie, mamo”. Trafić powinny do Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli.

Zgłoszenia na XXI Turniej Recytatorski „Posłuchaj mnie, Mamo!” przyjmuje Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli jeszcze do 13 maja. Turniej natomiast odbędzie się 23 maja, o godz. 9 w sali kameralnej MDK Ratusz, pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli.

W Turnieju mogą wziąć udział uczniowie zduńskowolskich szkół. Szkoły mają prawo zgłoszenia po trzech uczestników w każdej kategorii. W przesłuchania recytatorów zaplanowano w czterech kategoriach wiekowych:

  • Kategoria I – klasy I – III
  • Kategoria II – klasy IV – VI
  • Kategoria III – klasy VII – VIII
  • Kategoria IV – szkoły ponadpodstawowe

Każdy z uczestników przygotowuje jeden wiersz o dowolnej tematyce, ale premiowane będą teksty nowe, rzadko prezentowane na konkursach recytatorskich.

Kartę zgłoszeniową należy dostarczyć osobiście do sekretariatu Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli, pl. Wolności 26 ( piętro I) lub zeskanować i przesłać na adres e-mail: konkursy@mdk-zdunskawola.pl do 13 maja. Dokumenty do pobrania na stronie www.mdk-zdunskawola.pl

Informacje także pod nr telefonu:  605 503 703.

Inne artykuły

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści