Trzy w jednym

Najważniejsze sprawy urzędowe już wkrótce załatwisz w jednym miejscu. Kończy się remont pomieszczeń Urzędu Stanu Cywilnego.

Dzięki kompleksowemu remontowi, mieszkańcy w jednym budynku sprawnie załatwią wszystkie sprawy administracyjne i obywatelskie. W trosce o ich komfort i bezpieczeństwo, Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Ewidencji i Dowodów Osobistych oraz Kancelaria Urzędu Miasta znajdą się w tym samym miejscu.

– Jesteśmy na etapie prac porządkowych. Przeprowadzka ewidencji i kancelarii już wkrótce – informuje Piotr Borkiewicz, dyrektor inwestycji miejskich. – Znacznie poprawi to jakość obsługi mieszkańców, która do tej pory odbywała się w trzech osobnych budynkach. Będzie przestrzennie, nowocześnie i przyjaźnie – podkreśla.

– Dziennie do Biura Ewidencji i Dowodów Osobistych przychodzi średnio 35-40 osób, choć przed wyborami prezydenckimi były kolejki po zaświadczenia o prawie do głosowania. Rocznie przyjmujemy około 9 tys. osób, a w okresie wyborów czy akcji wymiany dowodów liczba ta wzrasta podwójnie – mówi Anita Danielewicz, dyrektor miejskiej ewidencji. Po naszej przeprowadzce będziemy mogli płynnie wszystkich obsłużyć – zaznacza.

Dowiedz się, co możesz załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego, Biurze Ewidencji i Dowodów Osobistych i między innymi w Kancelarii Urzędu Miasta.

Inne artykuły

Przejdź do treści