Przyszli bezpieczni użytkownicy dróg

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem szkół. Organizowany jest przez Komendę Powiatową Policji w Zduńskiej Woli w dwóch kategoriach: dla szkół podstawowych i gimnazjów. Turniejowe, finałowe zmagania odbyły się dzisiaj w Publicznym Gimnazjum 1. Jak wypadły zduńskowolskie szkoły? SP 6 miejsce pierwsze w swojej kategorii, PG 2 - miejsce drugie. Gratulujemy!

 

W finale wzięły udział trzyosobowe zespoły szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu zduńskowolskiego.  Zmierzyli się z pytanimi dotyczącymi bezpiecznego poruszania się po drogach. Wykazali się świetną znajomością przepisów i znakomicie rozwiązywali teoretyczne sytuacje na skrzyżowaniach. Wszystko w formie specjalnego testu. Dla szkół podstawowych trwał on 25 minut i obejmował 30 pytań. Gimnazjaliści pisali 40 minut i odpowiadali na 35 pytań.

Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli dziękuje za ufundowanie nagród: Urzędowi Miasta Zduńska Wola, Starostwu Powiatowemu, Gattcie, Arsenowi, Zwoltexowi, Woli, Toyocie, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego i firmie Opel Trako oraz cukierni Witczak i Pokora za pączki dla uczestników.

Specjalne podziękowania za recital piosenek w wykonaniu uczniów PG 1.

Kategoria szkół gimnazjalnych:

I miejsce: Gimnazjum Prusinowice
II miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 2 ze Zduńskiej Woli
III miejsce: Gimnazjum Zapolice

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 Zduńska Wola
II miejsce: Szkoła Podstawowa z Prusinowic
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 13 ze Zduńskiej Woli

 

Inne artykuły

Przejdź do treści