»

Tenisowy maraton IKS „Start”

Miniony weekend był bardzo wyczerpujący dla tenisistów stołowych klubu IKS "START". W sobotę rozegrali na wyjeździe mecz 14. kolejki z obecnym wiceliderem Grupy Południowej Polski - PWSZ Zamość przegrywając 2 : 8. W ubiegłym sezonie z Zamościa zduńskowolanie przywieźli cenny punkt z remisu i nie ma co ukrywać, że liczyli co najmniej na powtórkę, mimo że w poprzedniej rundzie w Zduńskiej Woli przegrali wysoko 1 : 9.

Pierwszy pojedynek wygrał nasz kapitan Grzegorz Janczewski w pięciu setach z Pawłem Koziełem. Porażki odnieśli: Tomasz Wiśniewski z Marcinem Kusińskim 1 : 3 i Marcin Sankowski z Marcinem Litwiniukiem 0 : 3. Nadzieja na remis pojawiła się przy meczu Karola Prus-Strowskiego z Ihorem Zavadskyi, gdy po prowadzeniu zawodnika z Zamościa 2 : 0, Karol wyrównał na 2 : 2. Niestety ostatnie piłki należały do przeciwnika i piąty set zakończył się na jego korzyść 11 : 8.
Debel Prus-Strowski/Wiśniewski v Kusiński/Zavadskyi to również walka do ostatniej piłki w pięciu setach, wygrana na przewagi 13 : 11 przez zamojski duet.
Druga para deblowa Janczewski/Sankowski uległa zdecydowanie parze Kozieł/Litwiniuk 0 : 3.

W drugim rzucie gier singlowych jedyne zwycięstwo odnotował Grzegorz Janczewski dochodząc na 2 : 2 Marcina Litwiniuka i zwyciężając w piątym secie 11 : 7. Pozostałe mecze: Sankowski – Kozieł, Prus-Strowski – Kusiński i Wiśniewski – Zavadskyi przegrane w stosunku 0 : 3.

Protokół z meczu

Mimo wyczerpującego meczu i długiej powrotnej podróży, trzeba było zmobilizować siły na niedzielne Mistrzostwa Seniorów i Seniorek Województwa Łódzkiego, które odbywały się w Moszczenicy. To był tenisowy maraton. Mistrzem Województwa Łódzkiego sezonu 2019/2020 został Grzegorz Janczewski pokonując w finałowym pojedynku Tomasza Wiśniewskiego 4 : 3. Zwycięzca awansował do Mistrzostw Polski Seniorów, które będą rozgrywane w Białymstoku 28.02 – 01.03.2020 r.
W zawodach uczestniczyli również: Karol Prus-Strowski, Marcin Sankowski, Jakub Zochniak, Michał Przybył i Joanna Pabich.

Mecz 15. kolejki z BISTS Bielsko Biała – naszym bezpośrednim rywalem o miejsce 7. gwarantujące utrzymanie się w pierwszej lidze bez konieczności grania w barażach odbędzie się 7 marca 2020 r. w Zduńskiej Woli.

Tekst i zdjęcia: Bogusław Pabich (IKS „START” Zduńska Wola)