Logo Miasta Zduńska Wola

»

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Osiem masztów z ledowymi oprawami rozświetli nowo wybudowany Pumptrack w sąsiedztwie Zduńskiej Wody. – Doświetlenie toru pozwoli na komfortową jazdę wieczorem i poprawi bezpieczeństwo.  Modernizujemy miejskie obiekty sportowe, aby były przyjazne i atrakcyjne – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Pumptrack to inicjatywa młodzieży. Z pomysłem budowy rowerowego toru zgłosili się do miejskiego radnego Piotra Pacelta. Razem przygotowali opis inwestycji, najważniejsze założenia i wskazali lokalizację. Pomysł w zduńskowolskim Budżecie Obywatelskim zdobył 449 głosów i w głosowaniu zajął pierwsze miejsce.

Miasto inwestuje w obiekty sportowe, aby były nowoczesne i przyjazne. Nowe lampy oświetlają już płytę główną Stadionu Miejskiego przy ulicy Stefana Okrzei. Dzięki temu obiekt służy mieszkańcom po zmroku. Solidny remont przechodzi także budynek szatniowy. Po jego zakończenie będzie tam zaplecze dla karsznickich klubów piłkarskich,  nowe szatnie, siłownia, magazyn i natryski.

Nowe oświetlenie zamontuje firma Agnieszka Woźniak PRIMAVERA z Paprotni k. Zduńskiej Woli. Zgodnie z umową na realizację inwestycji ma czas do końca marca br. Koszt inwestycji to niespełna 80 tys. zł.

Fot. VeloProjekt

Inne artykuły

Dwa tygodnie na petycje mieszkańców

Mieszkańcy Zduńskiej Woli jeszcze przez dwa tygodnie mogą składać petycje przeciwko planom budowy spalarni odpadów. Do samorządu wpłynęły już trzy takie pisma. Miasto czeka na kolejne, by rozpatrzyć je wspólnie. Termin mija 14 grudnia.

Sukces Piotra Malika

Zduńskowolanin Piotr Malik uzyskał licencję trenerską UEFA A. Na co dzień trenuje drużynę U- 14 Widzewa Łódź

Laur Topoli przyznany

Jeden wiersz mógł wygrać w turnieju ogłoszonym przez Klub Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Konkurs został rozstrzygnięty 1 grudnia w Kawiarni Literackiej.

Zduńska Wola na czele

UKS Akademia Zduńska Wola niepowstrzymana! Zduńskowolanki po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w lidze

Moto Mikołaje Dzieciom w Zduńskiej Woli

Grupa motocyklistów ze Zduńskiej Woli i okolic zorganizowała akcję Moto Mikołaje Dzieciom. Tradycyjnie motocykliści przygotowali upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Wojsławicach.

Rozmowy, które przenoszą góry

Inkubator Inicjatyw Społecznych przy ulicy Łaskiej 38 zaprasza na bezpłatne spotkania „Otwarty proces grupowy”. Prowadzi je psychoterapeutka Marta Balcerzak

Przejdź do treści