Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Osiem masztów z ledowymi oprawami rozświetli nowo wybudowany Pumptrack w sąsiedztwie Zduńskiej Wody. – Doświetlenie toru pozwoli na komfortową jazdę wieczorem i poprawi bezpieczeństwo.  Modernizujemy miejskie obiekty sportowe, aby były przyjazne i atrakcyjne – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Pumptrack to inicjatywa młodzieży. Z pomysłem budowy rowerowego toru zgłosili się do miejskiego radnego Piotra Pacelta. Razem przygotowali opis inwestycji, najważniejsze założenia i wskazali lokalizację. Pomysł w zduńskowolskim Budżecie Obywatelskim zdobył 449 głosów i w głosowaniu zajął pierwsze miejsce.

Miasto inwestuje w obiekty sportowe, aby były nowoczesne i przyjazne. Nowe lampy oświetlają już płytę główną Stadionu Miejskiego przy ulicy Stefana Okrzei. Dzięki temu obiekt służy mieszkańcom po zmroku. Solidny remont przechodzi także budynek szatniowy. Po jego zakończenie będzie tam zaplecze dla karsznickich klubów piłkarskich,  nowe szatnie, siłownia, magazyn i natryski.

Nowe oświetlenie zamontuje firma Agnieszka Woźniak PRIMAVERA z Paprotni k. Zduńskiej Woli. Zgodnie z umową na realizację inwestycji ma czas do końca marca br. Koszt inwestycji to niespełna 80 tys. zł.

Fot. VeloProjekt

Inne artykuły

Ekologiczne zioła od Portugalczyków

Z okazji pierwszego dnia wiosny Portugalczycy przygotowali zduńskowolanom biodegradowalne doniczki z nasionami ziół. To początek kolejnego pilotażu zagranicznego startupu w Zduńskiej Woli.

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 23 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 9.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26. Przebieg obrad można śledzić w Internecie.

Po pierwsze: segreguj!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji przypominamy, co zrobić, aby zwiekszyć szanse na ponowne wykorzystanie produktów i zmniejszyć produkcję odpadów.

Oszustwo na węgiel

Węglowi oszuści podszywają się pod pracowników Urzędu Miasta i chcą wyłudzić pieniądze. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Stoimy po jasnej stronie

Wkrótce cała ulica Jasna dołączy do mapy utwardzonych dróg w Zduńskiej Woli. Na jej rozbudowę urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Kręcimy dla Zduńskiej Woli

W czerwcu startuje rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Zduńska Wola dołącza do piątej edycji konkursu.

Przejdź do treści