Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Świąteczne dzierganie w miejscu publicznym

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych obchodzono w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Chętni do obchodów spotkali się w sobotę, 8 czerwca, w kawiarni Literackiej.

8 czerwca przypada Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. Święto to zostało zapoczątkowane w 2005 roku przez Danielle Landes i celebrowane jest na całym świecie. W Zduńskiej Woli obchodzone było po raz pierwszy.

Na dzierganie w miejscach publicznych uczestniczki spotkały się w kawiarni Literackiej w  Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Podczas spotkania nawiązano nowe znajomości i promowano robótki ręczne i rękodzieło, takie jak: makrama, szydełkowanie czy robienie na drutach.

Impuls do świętowania dała Katarzyna Środa, a włączyły się członkinie sekcji manualnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli oraz sekcji rękodzieła z filii MDK na osiedlu Karsznice.

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści