Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Suwałki pokonane

W sobotę 4 listopada na sztucznym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz 9 kolejki w 2 lidze kobiet z  zespołem RESO Akademia 2012 Suwałki. Po wyrównanym meczu drużyna Pogoni okazała się lepszym zespołem pokonując przeciwnika 3:1.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – RESO AKADEMIA 2012 SUWAŁKI   3:1 (1:1)

0:1 – Anna Stankiewicz (20′ rzut wolny)
1:1 – Julita Augustyniak (28′)
2:1 – Weronika Góra (48′ rzut wolny)
3:1 – Martyna Szymczak (69′)

SKŁADY DRUŻYN:
Pogoń Zduńska Wola
Beata Rogowska – Julia Szymczak, Ewelina Niciak, Olga Kopeć, Zuzanna Naumowicz –  Michalina Sutowicz,  Julita Augustyniak (88′ Anita Kłos), Justyna Kapuściak , Weronika Góra – Martyna Szymczak, Justyna Kubik (85′ Natalia Gierczak)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

RESO Akademia 2012 Suwałki
Wiktoria Dziurdź – Aleksandra Bieryło, Ewa Pacewicz, Laura Frąckiewicz, Joanna Ciruk – Natalia Ołów (83′ Julia Smyk), Izabela Łada, Anna Stankiewicz, Zuzanna Skrodzka – Marta Wieczorczuk (60′ Paulina Słowikowska), Karolina Zabawska (72′ Żaneta Staszyńska)

RELACJA Z MECZU:

Mecz z drużyną z Suwałk był wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły w tabeli dzielił jeden punkt, tak więc zwycięstwo w tym meczu pozwalało na zwiększenie przewagi w tabeli nad przeciwnikiem. W pierwszym kwadransie meczu oba zespoły prowadziły twardą walkę w środku boiska nie pozwalając na stworzenie sytuacji podbramkowych. Mecz tak naprawdę rozpoczął się od 20 minuty, kiedy po faulu Michaliny Sutowicz przed polem karnym zespół gości objął prowadzenie w meczu za sprawą Anny Stankiewicz, która mocnym strzałem z rzutu wolnego pod poprzeczkę pokonała nie najlepiej ustawioną w bramce Pogoni Beatę Rogowską. Mimo straty bramki gospodynie starały się strzelić wyrównującą bramkę. Udało się im to w 28 minucie, kiedy po podaniu Weroniki Góra w pole karne wbiegła Julita Augustyniak i w trudnej sytuacji pokonała strzałem w krótki róg bramki gości Wiktorię Dziurdź. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, chociaż w 44 minucie dzięki dobrej interwencji Beaty Rogowskiej, zespół z Suwałk nie zdobył kolejnej bramki.
Drugą odsłonę meczu kapitalnie rozpoczęły gospodynie. W 48 minucie po faulu na Martynie Szymczak sędzia główny meczu Pan Łukasz Drozd podyktował rzut wolny z boku pola karnego gości. Do piłki podeszła Weronika Góra i pięknym strzałem pod poprzeczkę wyprowadziła swój zespół na prowadzenie w tym meczu. Po strzelonej bramce zespół Pogoni grał konsekwentnie w obronie i próbował zdobyć kolejną bramkę. W 69 minucie po długim podaniu Olgi Kopeć w sytuacji sam na sam z bramkarką RESO znalazła się Martyna Szymczak i precyzyjnym mocnym strzałem prawą nogą nad wybiegającą Wiktorią Dziurdź podwyższyła wynik meczu dla swojego zespołu. Do końca meczu ambitnie grające zawodniczki gości starały się strzelić kontaktową bramkę co mogło się udać w 73 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu pod bramką Pogoni, ale piłka po strzale jednej z zawodniczek z Suwałk odbiła się od poprzeczki i opuściła plac gry. W 88 minucie rezerwowa w tym meczu Natalia Gierczak po dośrodkowaniu w pole karne Weroniki Góra, oddała strzał prawą nogą z dziesięciu metrów, ale dobrą interwencją popisała się bramkarka gości.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w sobotę 11 listopada o godzinie 13:00 na wyjeździe z liderem tabeli Piastovią Piastów.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)