Stylowe lampy w centrum miasta

Nowe latarnie na Placu Wolności i ulicy Łaskiej. Urząd ogłosił przetarg na zainstalowanie energooszczędnego ulicznego oświetlenia. Z krajobrazu centrum znikną wiszące na słupach przewody.

Elektrycy zdemontują stare, betonowe słupy oświetleniowe, które zastąpią nowymi, stylowymi latarniami z LED-owymi oprawami. – W części Placu Wolności i po jednej stronie ulicy Łaskiej do ulicy Jana Kilińskiego postawimy dwadzieścia siedem nowych latarni ulicznych – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

 

Rzucające się w oczy przewody wysokiego napięcia znikną wraz z betonowymi słupami. – Inwestycje realizujemy wspólnie z Polską Grupą Energetyczną, która zlikwiduje starą linię energetyczną i poprowadzi przewody pod ziemią – wyjaśnia Paweł Szewczyk.

 

Termin składania ofert na ogłoszony przetarg mija 5 maja br. Zgodnie z warunkami zamówienia, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję w ciągu sześciu miesięcy od dnia podpisania umowy.

 

Urząd od kilku lat inwestuje w technologie energooszczędne. W pierwszym kwartale roku elektrycy zainstalowali nowe latarnie na ulicy Dębowej i Cedrowej.

Inne artykuły

Cenowy skok na kasę basenów

Coraz mocniej galopującą inflację i drakoński skok cen energii elektrycznej odczuwa kryta pływalnia. Czy sześciokrotna podwyżka opłat za prąd spowoduje tymczasowe zamknięcie Zduńskiej Wody?

Dodatek nie tylko węglowy

Wysoki wzrost cen podstawowych produktów odczuwają domowe budżety zduńskowolan. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej wypłaci świadczenie pieniężne mieszkańcom, którzy swoje domy ogrzewają m.in. drewnem czy gazem LPG.

Głosujemy!

Wystartowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim Zduńskiej Woli. Do przyszłorocznej edycji mieszkańcy zgłosili trzydzieści cztery projekty. Dwadzieścia trzy z nich spełniły wymogi formalne i merytoryczne.

Dla kogo mieszkania na Juliusza 5-9?

Znamy kryteria oceny wniosków o wynajem mieszkań w bloku, który powstaje na ulicy Juliusza 5-9. Budynek ma być gotowy do zamieszkania w pierwszej połowie 2023 roku.

Rowerem trzy godziny za darmo!

Trzy pierwsze godziny użytkowania rowerów miejskich za darmo od dziś do niedzieli! To prezent dla zduńskowolan z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Miasto zachęca, by przesiadać się z samochodów na rowery lub do autobusów miejskich. MPK rozpoczął właśnie badanie opinii pasażerów.

83. rocznica agresji ZSRR na Polskę

Osiemdziesiąt trzy lata temu Związek Radziecki bez wypowiedzenia wojny dokonał napaści zbrojnej na Polskę. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Przejdź do treści