Stylowe lampy w centrum miasta

Nowe latarnie na Placu Wolności i ulicy Łaskiej. Urząd ogłosił przetarg na zainstalowanie energooszczędnego ulicznego oświetlenia. Z krajobrazu centrum znikną wiszące na słupach przewody.

Elektrycy zdemontują stare, betonowe słupy oświetleniowe, które zastąpią nowymi, stylowymi latarniami z LED-owymi oprawami. – W części Placu Wolności i po jednej stronie ulicy Łaskiej do ulicy Jana Kilińskiego postawimy dwadzieścia siedem nowych latarni ulicznych – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

 

Rzucające się w oczy przewody wysokiego napięcia znikną wraz z betonowymi słupami. – Inwestycje realizujemy wspólnie z Polską Grupą Energetyczną, która zlikwiduje starą linię energetyczną i poprowadzi przewody pod ziemią – wyjaśnia Paweł Szewczyk.

 

Termin składania ofert na ogłoszony przetarg mija 5 maja br. Zgodnie z warunkami zamówienia, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję w ciągu sześciu miesięcy od dnia podpisania umowy.

 

Urząd od kilku lat inwestuje w technologie energooszczędne. W pierwszym kwartale roku elektrycy zainstalowali nowe latarnie na ulicy Dębowej i Cedrowej.

Inne artykuły

Przejdź do treści