Sto nowych drzew

Sto nowych drzew upiększyło Zduńską Wolę. To efekt jesiennych prac ogrodniczych zrealizowanych przez Urząd Miasta. Najwięcej nasadzeń przybyło przy ul. prof. Tadeusza Kobusiewicza i w Parku Miejskim.

– Posadziliśmy różne gatunki: klony srebrzyste, dęby, grujeczniki, wiśnie i grusze ozdobne. Dobieraliśmy je tak, by pasowały do poszczególnych miejsc – wyjaśnia Małgorzata Stolińska z Biura Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. – Wszystkie sadzonki są już mocno ukształtowane, mają od 12 do 16 cm w obwodach pnia – dodaje. Młode drzewa zostały zabezpieczone palikami i specjalnym wiązaniem, co ma chronić je przed silnymi wiatrami.

Urząd Miasta zlecił nasadzenia w Parku Miejskim im. Stefana Złotnickiego oraz na terenach przy ulicach Alojzego Orione, Łąkowej, Granicznej, Torfowej, Dojazd, Adama Mickiewicza, prof. Tadeusza Kobusiewicza i przy rondzie Bronisława Jackowskiego.

Początek października aż do pierwszych przymrozków to najlepszy okres na wykonywanie nasadzeń, również tych, które mają zrekompensować straty po wichurach. Jesienią drzewa z większą łatwością przyzwyczają się do nowego miejsca, o wiele lepiej znoszą zmianę środowiska, a całą swoją energię wykorzystują do odbudowy systemu korzeniowego.

Inne artykuły

Przejdź do treści