Trwa nabór wniosków na mieszkania przy ul. Juliusza

Przyjmowanie wniosków na wynajem mieszkań trwa do 10 marca br. Dla wszystkich chętnych urząd miasta organizuje też dni otwarte na budowie

– Trwają prace instalacyjne, wykończeniowe i związane z zagospodarowaniem terenu wokół bloku – informuje prezydent Konrad Pokora. Budynek wyposażony jest w ekologiczne źródła ciepła i  energii elektrycznej, co zmniejszy koszty użytkowania mieszkań. – Na dachu zainstalowane są panele fotowoltaiczne, a do ogrzewania wykorzystana będzie  pompa ciepła, która ogrzeje część wspólną budynku i wodę. W bloku wydzielono 38 mieszkań i pięć lokali użytkowych – dodaje.

 

Kiedy startuje przyjmowanie wniosków?

– Składanie wniosków ruszy 1 lutego 2023 i potrwa do 10 marca 2023 r. Chcemy dać mieszkańcom czas na zgromadzenie niezbędnych dokumentów i przygotowanie się do procedury konkursowej – wyjaśnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

 

Dla kogo mieszkania?

– Mieszkania przeznaczone są dla zduńskowolan, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania na rynku komercyjnym. Nowi najemcy będą mieli w przyszłości możliwość wykupu mieszkań po uzgodnieniu warunków finansowych z TBS-em i Bankiem. To szansa dla osób, które nie mają zdolności kredytowej – tłumaczy Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

 

Jak policzysz wartość mieszkania/ partycypacji?

Koszt budowy 1m² powierzchni                           –  6.590,00 zł

Koszt budowy 1m² powierzchni   antresoli         –  3.295,00 zł

Wyliczenie wysokości partycypacji (5-30%) – wzór:

Koszt budowy 6.590,00 zł x powierzchnia lokalu = wartość mieszkania

Wartość mieszkania x 5-30% = wartość partycypacji

 

Weź udział w Dniach Otwartych!

Zapraszamy w sobotę 25 lutego w godz. 9:00-11:00 na Dzień Otwarty na budowie nowego bloku przy ulicy Juliusza 5-9. To doskonała okazja, aby obejrzeć budowę bloku, zobaczyć układ mieszkań, a także uzyskać więcej informacji na temat kryteriów i skonsultować swój wniosek na wynajem mieszkania.

 

Sprawdź, czy możesz złożyć wniosek o mieszkanie! 

 

Jakie dokumenty muszę przygotować?

  • Wniosek wraz z załącznikami
  • Dokumenty potwierdzające dochody członków gospodarstwa domowego za 2022 r. – zobacz, jakie dokumenty spełniają ten warunek: spis 1 i spis 2.
  • Pierwszą stronę PIT za 2021 lub 2022 r.

 

W jaki sposób możesz złożyć wniosek?

W siedzibie TBS Złotnicki przy ulicy Kościelnej 8. Pracownicy będą przyjmować wnioski od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00 (przypominamy, że nabór trwać będzie od 1 lutego do 10 marca br.)

 

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!

Tel. 43 823 24 49, 43 823 22 58

E-mail: sekretariat@tbs-zlotnicki.pl

 

 

 

Praktyczne informacje:

 

Zdjęcia z budowy bloku:

Inne artykuły

Ekologiczne zioła od Portugalczyków

Z okazji pierwszego dnia wiosny Portugalczycy przygotowali zduńskowolanom biodegradowalne doniczki z nasionami ziół. To początek kolejnego pilotażu zagranicznego startupu w Zduńskiej Woli.

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 23 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 9.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26. Przebieg obrad można śledzić w Internecie.

Po pierwsze: segreguj!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji przypominamy, co zrobić, aby zwiekszyć szanse na ponowne wykorzystanie produktów i zmniejszyć produkcję odpadów.

Oszustwo na węgiel

Węglowi oszuści podszywają się pod pracowników Urzędu Miasta i chcą wyłudzić pieniądze. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Stoimy po jasnej stronie

Wkrótce cała ulica Jasna dołączy do mapy utwardzonych dróg w Zduńskiej Woli. Na jej rozbudowę urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Kręcimy dla Zduńskiej Woli

W czerwcu startuje rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Zduńska Wola dołącza do piątej edycji konkursu.

Przejdź do treści