Następna stacja: modernizacja!

Trwa remont budynku zduńskowolskiego dworca kolejowego. Odzyska on dawny blask i przypomni o robotniczych korzeniach miasta.

Budynek dworca przechodzi gruntowny remont. Będzie on nowoczesny i przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami – Budowlańcy odsłonili ceglaną elewację, którą zakrywał tynk. Dekarze rozebrali stare pokrycie dachowe i wymienili ja na nowe. Elektrycy układają instalację elektryczną, a hydraulicy instalują przyłączą wodno-kanalizacyjne. Ekipa wymieni także okna i drzwi – opowiada Krystyna Bąk, dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Zmieni się także otoczenie dookoła dworca. Drogowcy zdemontuję stare, nierówne płyty chodnikowe i wyłożą nowy chodnik na ulicy Dworcowej od Marii Skłodowskiej-Curie do Juliusza Słowackiego. Miasto uporządkuje pobliskie parkingi oraz wybuduje zadaszony peron, na którym będą zatrzymywać się autobusy MPK i lokalnych przewoźników.

Przebudowę dworca kolejowego wykonuje firma Budomax z Grabowca. Zgodnie z podpisaną umową na zakończenie inwestycji ma czas do końca 2023 roku. Remont kosztować będzie 4,5 mln zł z czego 2,9 mln zł zostanie sfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i budżet państwa.

Inne artykuły

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Zielona oaza z perspektywą

Skwer Pawła Królikowskiego został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Internetowe głosowanie trwa do 10 lutego br.

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

E-interwencje!

Zauważyłeś bezpańskie, błąkające się zwierzę bądź uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Zrobisz to z komputera lub telefonu.

Przejdź do treści