Szukaj

Spotkanie konsultacyjne w sprawie mobilności

Spotkanie konsultacyjne jest dla każdego, kto w jakikolwiek sposób porusza się po mieście. Swoje uwagi mogą zgłaszać piesi, rowerzyści, kierowcy i korzystający z komunikacji zbiorowej. W Zduńskiej Woli w poniedziałek, 23 marca konsultowany będzie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.

To już drugi etap konsultacji społecznych w ramach opracowywanego Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla MOF Sieradz – Zduńska Wola – Łask. Mieszkańcy mogą do końca marca wypowiedzieć się w ankiecie dostępnej pod linkiem: https://forms.office.com/e/DD1pvHG1Nv, przesłać swoje postulaty mejlem pod adresem: konsultacje@viavistula.pl, a także wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym.

Na 23 marca 2026 roku o godz. 17 zaplanowano spotkanie w mieszkańcami w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli przy Placu Wolności 26. Spotkanie odbędzie się w sali na pierwszym piętrze, a dostać się do niej można wejściem od strony południowej Placu Wolności naprzeciwko fontanny.

Wszystkie sugestie zebrane podczas konsultacji pomogą w przygotowaniu „Planu zrównoważonej mobilności miejskiej dla jednostek samorządu terytorialnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Sieradz – Zduńska Wola – Łask”. Dokument wskaże działania, które powinny być realizowane, aby przemieszczanie się było dostępne dla każdego, bezpieczne, wygodne oraz ekologiczne.

Projekt pod nazwą „Opracowanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla jednostek samorządu terytorialnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Sieradz – Zduńska wola – Łask 2035” realizowany jest w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru  Funkcjonalnego Sieradz – Zduńska Wola – Łask 2022-2030. Dofinansowany jest z programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Inne artykuły

Wakacje w Zduńskiej Woli

W drugim miesiącu wakacji mieszkańcy w Zduńskiej Woli mogą skorzystać z oferty basenów, zarówno odkrytych, jak i aquaparku Zduńska Woda. Będą także pokazy kina plenerowego oraz koncerty. Ciekawe wydarzenia planowane są także w sąsiednich miejscowościach.

Wielki Dzień Pszczół. Co można dla nich zrobić?

Wielki Dzień Pszczół to święto przypominające o ogromnym znaczeniu tych niewielkich owadów dla naszego życia i całego ekosystemu. Chodzi nie tylko o pszczoły miodne, ale również trzmiele czy pszczoły samotnice. Wszystkie one 8 sierpnia obchodzą swoje święto w Polsce, czyli Wielki Dzień Pszczół.

Jak samorząd opiekuje się zwierzętami?

Na samorządzie spoczywa ustawowy obowiązek opieki nad zwierzętami, które nie mają właścicieli. To nie tylko utrzymanie ich w schronisku, czy opieka weterynaryjna, ale także doroczna akcja sterylizacji oraz dokarmiania. Miasto wprowadziło także program wspierania adopcji psów i kotów. Urzędnicy stale współpracują z wolontariuszami i społecznymi opiekunami.

Punk & Ramp po raz drugi w Zduńskiej Woli

Festiwal sportów miejskich, czyli wydarzenia skierowane do mieszkańców, którzy jeżdżą na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach przygotowano w Zduńskiej Woli. Na Placu Wolności stanęła rampa, a chętni mogli uczestniczyć w warsztatach oraz w rywalizacji.

Nasi mistrzowie masters

Lekkoatleci reprezentujący klub MKS Zduńska Wola zdobyli aż 11 medali na 36. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, jakie zakończyły się 2 sierpnia w Bydgoszczy.

Przejdź do treści