Spotkajmy się w Europa Café: wielka moda i bogactwa Jarmarku

Najnowsze trendy, modowe porady, spektakularne metamorfozy i pokaz kolekcji Macieja Sierdzky’ego. Do tego rozmaitości od kilkudziesięciu wystawców na stoiskach w Alejach Kościuszki w ramach XII Jarmarku Zduńskowolskiego. Sobota, 4 czerwca zapowiada się w Zduńskiej Woli wyjątkowo atrakcyjnie i upłynie pod hasłem „Spotkajmy się w Europa Café".

 

XII Jarmark Zduńskowolski rozkład stoisk:

Czemu w Europa Café? Bo taką nazwę nosiła przedwojenna kawiarnia, wokół której toczyło się towarzyskie życie Zduńskiej Woli. Niestety nie zachowało się żadne jej zdjęcie, są jednak świadkowie i zapisy, które potwierdzają, że działała pod nieistniejącym już adresem Rynek 3, tu, gdzie teraz jest atrapa kamienicy na placu Wolności. Wypełniona gwarem codziennych rozmów, wielkich dyskusji czy małych ploteczek kawiarnia, była otwartą, inspirującą przestrzenią wymiany poglądów, kreowania stylu i tożsamości miasta. Jej legendę postanowiono ożywić i stworzyć pod jej szyldem wydarzenia dla mieszkańców. Po to, by dobrze spędzili czas, ale też dowiedzieli się więcej o swoim mieście.

Zapraszamy na oficjalny profil miasta Zduńska Wola na Facebooku: tu wszystkie aktualności na temat wydarzenia.

Trendy, pokazy, metamorfozy

Tegoroczna odsłona imprezy będzie mocno związana z modą i przemysłem odzieżowym. Na ulicy Złotnickiego stanie plenerowy, czworoboczny wybieg. Na nim, w oprawie muzyki i wizualizacji na ekranie LED, swoje kolekcje zaprezentują marki : Gatta, Top Studio, Marconi, Fabien, Taro oraz Fifi oraz Salon Sukien Ślubnych Grażyny Teodorczyk. Gwiazdą wieczoru będzie Maciek Sieradzky.

Spotkanie z modą rozpocznie się o godzinie 14.00. Wtedy wystartują pierwsze pokazy, a w specjalnej strefie wizażu nieopodal wybiegu pracę rozpocznie zespół profesjonalistów odpowiedzialnych za metamorfozy. Z ich pomocy może skorzystać osoby, które chciałby wiedzieć jaka fryzura, makijaż i ubrania najlepiej podkreślą urodę i styl. Stylizacje są nieodpłatne, wystarczy przyjść i zapisać się na miejscu.

Finałowe prezentacje na wybiegu zaplanowano na godzinę 18.00. Najpierw ponownie pokażą się wszystkie marki regionalne, potem pokaz specjalny Gatty, a wieczór zakończy spotkanie z Maciejem Sieradzkym i jego kolekcją.


Maciek Sieradzky
to młody projektant, finalista pierwszej edycji programu „Project Runway”. Jego niezwykłe pomysły i ręcznie plecione ubrania zostały dostrzeżone między innymi przez topmodelkę Anję Rubik. Dziś brand Dzky. by Maciek Sieradzky jest jednym z popularniejszych wśród młodych marek odzieżowych w Polsce, o czym świadczy niedawne otwarcie w Warszawie drugiego butiku projektanta. Jak podkreśla sam Sieradzky, projektowanie jest dla niego sposobem na wyrażenie emocji. A o emocje widzów zadba projektantka i stylistka Magdalena Rozenfeld, która zajmie się reżyserią wszystkich pokazów. W swoim dorobku ma stylizacje do kilkudziesięciu sesji zdjęciowych, reklam i filmów. Reżyserowała pokazy dla takich marek jak Bruno Bannani, Agatha de la Prada,  Z.One Concept, Paprocki i Brzozowski,  także w ramach Fashion Philosphy Fashion Week Poland. Gospodarzem na scenie będzie Magdalena Michalak, prezenterka telewizyjna, znana  między innymi z anteny TVP3 Łódź.

Moc atrakcji w Alejach Kościuszki

Znacznie wcześniej niż modowe atrakcje przy Złotnickiego zacznie się XII Jarmark Zduńskowolski. Kilkudziesięciu wystawców w Alejach Kościuszki, po obu stronach ulicy już od 10.00 prezentować będzie różnorodną i wielobarwną ofertę. Tak jak spotkanie w Europa Café tak i Jarmark ma w tym roku modowy charakter, stąd silna reprezentacja firm odzieżowych, przede wszystkim regionalnych. Jednak Jarmark nie straci swojego tradycyjnego ducha, jak zawsze wśród rozmaitości znajdzie się coś smakowitego dla ciała i interesującego dla ducha: rękodzieło, smakowite produkty regionalne i ekologiczne, biżuteria, ceramika, drobiazgi codziennego użytku i słodkości. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, których serca podbiją zapewne barwne postaci na szczudłach i wata cukrowa.

Wśród wystawców jak zawsze pojawią się przedstawiciele lokalnego biznesu. Zwiedzający dowiedzą się też czym na co dzień zajmują się działające w Zduńskiej Woli fundacje i stowarzyszenia, instytucje kultury czy edukacyjne.

W centralnej części Jarmarku stanie kawiarnia – Europa Café,  serwująca znakomitą i aromatyczną kawę. To tu o godzinie 10.30 oficjalnie otwarte zostanie sobotnie wydarzenie. Przez cały dzień właśnie tu będzie można nie tylko napić się kawy i posłuchać gwaru rozmów przy stolikach, ale też spotkać przedstawicieli władz miasta i gości wydarzenia.

Odwiedzający Aleje Kościuszki będą mieli okazję zobaczyć, jak zmieniał się styl zduńskowolan na przestrzeni czasu. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola zaprezentuje fotografie zebrane w ramach projektu „Zduńskowolan portret własny”, przedstawiające jak wyglądały stroje codzienne i odświętne na przełomie XIX i XX w czy dwudziestoleciu międzywojennym oraz pokazy mody w zduńskowolskich zakładach odzieżowych w okresie PRL.

Wydarzeniu partneruje zduńskowolskie Liceum Plastyczne oraz zduńskowolski Browar Staropolski. Organizatorem Europa Café Fashion jest Biuro Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Zduńska Wola.

Strefa wystawcy

Serdecznie zapraszamy wystawców na kolejny już, XII Jarmark Zduńskowolski. Nadal możecie Państwo przesyłać swoje zgłoszenia.

Inne artykuły

Przejdź do treści