Sportowe stypendia od miasta

Na 20 wniosków, które wpłynęły do Urzędu Miasta, Rada Sportu zarekomendowała Prezydentowi Miasta do udzielenia stypendium 12 osób. To zawodnicy z największymi osiągnięciami sportowymi. Przez rok będą otrzymywać miesięcznie po 100 lub 190 zł. Wspieranie sportu dzieci i młodzieży jest dla nas ważne - mówi Czesław Rybka, wiceprezydent Zduńskiej Woli - w tym roku na sport, przez co rozumiem inwestycje w infrastrukturę sportową, dotacje na zadania dla stowarzyszeń i klubów sportowych oraz właśnie stypendia dla młodzieży wydamy w sumie 2,5 mln. zł - dodaje. Największą liczbę stypendystów ma Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Park".

Zduńskowolscy sportowcy ze stypendium w tym roku to:

Adrian Maniewski Klub Motorowodny „ŚLIZG”
Jan Wiśniewski Zduńskowolski Klub Karate „KYOKUSHIN”
Kamila Błaszczyk Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „PARK”
Bartosz Klimek Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „PARK”
Julia Urbaniak Szkolny Klub Strzelectwa Sportowego LOK „SOKÓŁ”
Marcin Kuźniarek Międzyszkolny Klub Sportowy
Maja Nyks Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „PARK”
Maria Piontek Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „PARK”
Błażej Bomba Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „PARK”
Daria Szyjkowska Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „PARK”
Patryk Krupiński Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „PARK”
Mateusz Wroński Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „PARK”

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści