Stypendyści w 2022 r.

Prezydent Miasta Zduńska Wola przyznał na podstawie uchwały nr XXV/447/20 Rady Miasta Zduńska Wola z dnia 24 września 2020 r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego poz. 5451) okresowe stypendia sportowe dla 22. zawodników oraz stypendia sportowe dla 3. trenerów na rok 2022 na łączną kwotę 103.800,00 zł brutto.


Zawodnicy, którym Prezydent Miasta Zduńska Wola przyznał okresowe stypendia sportowe na rok 2022:

Jędrzej Kotowski – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 6. miejsca w „sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400) M U18” podczas 4. PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach (U16, U20) i Sztafetach (Łódź, 12-13.06.2021 r.)

Szymon Gabrysiak – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 3. miejsca w „Trójskoku M U20” podczas PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 (Toruń, 12-14.02.2021 r.)

Piotr Piotrowski – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 3. miejsca w kategorii „Pchnięcie kulą M U16 (5kg)” podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 2021 (ŁDZ-ŚWI) (Łódź, 11.09.2021 r.)

Wiktor Kruszwic – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 1. miejsca w kategorii „Rzut młotem M U16 (5kg)” podczas PZLA Mistrzostw Polski U16 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (Karpacz, 25-26.09.2021 r.)

Franciszek Opaliński – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 6. miejsca w kategorii „Sztafeta szwedzka (100-200-300-400) M U18” podczas 4. PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach (U16, U20) i Sztafetach (Łódź, 12-13.06.2021 r.)

Jakub Szewczyk – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 3. miejsca w kategorii „Rzut młotem M U16 (5kg)” podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 2021 (LDZ-ŚWI) (Łódź, 11.09.2021 r.)

Maciej Szewczyk – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 6. miejsca w kategorii „Trójskok M U18” podczas 53. PZLA Mistrzostw Polski U18 (Włocławek, 28-30.07.2021 r.)

Lena Śmietańska – zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 3. miejsca w kategorii „Rzut młotem K U16 (3kg)” podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 2021 (ŁDZ-ŚWI) (Łódź, 11.09.2021 r.)

Maciej Banaś – zawodnik Miejsko-Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pogoń Zduńska Wola” za powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego na turniej piłki nożnej, który odbył się w dniach 11-12.09.2021 r. w Zielonej Górze

Kuba Kmiecik – zawodnik Miejsko-Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pogoń Zduńska Wola” za powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego na mecze piłki nożnej, które odbyły się odpowiednio w dniu 18 maja 2021 r. w Poniatowej oraz w dniu 9 czerwca 2021 r. w Uniejowie

Jakub Pawlak – zawodnik Miejsko-Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pogoń Zduńska Wola” za powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego na mecz piłki nożnej, który odbył się w dniu 15 września 2021 r. w Uniejowie

Szymon Klatka – zawodnik Miejsko-Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pogoń Zduńska Wola” za powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego na zgrupowanie szkoleniowe, które odbyło się w dniach 9-17 lipca 2021 r. w Bielsku-Białej oraz na mecz piłki nożnej, który odbył się w dniu 28 września 2021 r. w Aleksandrowie Łódzkim

Szymon Sadziński – zawodnik Miejsko-Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pogoń Zduńska Wola” za powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego na mecz towarzyski, który odbył się w dniu 17 marca 2021 r. w Uniejowie, na zgrupowanie i mecz piłki nożnej, które odbyły się w dniach 10-11 maja 2021 r. w Aleksandrowie Łódzkim oraz na zgrupowanie i mecz piłki nożnej, które odbyły się w dniach 17-18 maja 2021 r. w Poniatowej

Filip Pluskota – zawodnik Miejsko-Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pogoń Zduńska Wola” za powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego na zgrupowanie i mecz mistrzowski, które odbyły się w dniach 8-9 czerwca 2021 r. w Uniejowie oraz na zgrupowanie szkoleniowe, które odbyło się w dniach 9-17 lipca 2021 r. w Bielsku-Białej

Maksymilian Sterniczuk – zawodnik Miejsko-Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pogoń Zduńska Wola” za powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego na zgrupowanie i mecz mistrzowski, które odbyły się w dniach 8-9 czerwca 2021 r. w Uniejowie oraz na mecz, który odbył się w dniu 28 września 2021 r. w Aleksandrowie Łódzkim

Wiktoria Lewandowska – zawodniczka Klubu Sportowego „Żeglina” w Sieradzu za zajęcie 4. miejsca w kategorii „400m K U18” podczas 53. PZLA Mistrzostw Polski U18 (Włocławek, 28-30.07.2021 r.)

Paulina Rębacz – zawodniczka Klubu Sportowego „Żeglina” w Sieradzu za zajęcie 2. miejsca w kategorii „1000 metrów U18” podczas PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 (Toruń, 12-14.02.2021 r.)

Paweł Piotrowski – zawodnik Polskiego Związku Niepełnosprawnych „Start” za zajęcie 5. miejsca w kategorii „Pchnięcie kulą F36” podczas 7. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy (Bydgoszcz, 1-5.06.2021 r.)

Marta Piotrowska – zawodniczka Polskiego Związku Niepełnosprawnych „Start” za zajęcie 6. miejsca w kategorii „Skok w dal kobiet – T37” podczas XVI Igrzysk Paraolimpijskich (Tokio, 24.08 – 05.09.2021 r.)

Kacper Chudy – zawodnik Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów w Pabianicach za zajęcie dwóch 1. miejsc w kategorii „wyścig punktowy” i „wyścig drużynowy” i dwóch 2. miejsc w kategorii „250 m” i „sprint” na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kolarstwie Torowym (Łódź, 25.08.2021 r.) oraz 1. miejsca w kategorii „Jazda Indywidualna Na Czas” na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (Bratoszewice, 25.09.2021 r.)

Adam Łukomski – zawodnik Klubu Sportowego Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu za zajęcie 2. miejsca w kategorii „4×100 m mężczyzn” podczas 38. PZLA Mistrzostwach Polski U23 (Suwałki, 24-25.07.2021 r.)

Kacper Sadowski – zawodnik Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” w Zduńskiej Woli za zajęcie 3. miejsca w kategorii „50m Karabin dowolny 3×40 strzałów – juniorzy” podczas Mistrzostw Polski Juniorów (Bydgoszcz, 15-19.09.2021 r.)


Trenerzy, którym Prezydent Miasta Zduńska Wola przyznał stypendia sportowe na rok 2022:

Tomasz Szewczyk – trener Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie przez zawodników 3. miejsca w kategorii „Trójskok M U20” podczas PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 (Toruń, 12-14.02.2021 r.) oraz 1. miejsca w kategorii „Rzut młotem M U16 (5kg)” podczas PZLA Mistrzostw Polski U16 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (Karpacz, 25-26.09.2021 r.)

Tomasz Kuś – trener Polskiego Związku Niepełnosprawnych „Start” za zajęcie przez zawodniczkę 6. miejsca w kategorii „Skok w dal kobiet T37” podczas XVI Igrzysk Paraolimpijskich 2020 (Tokio, 24.08 – 05.09.2021 r.)

Wojciech Sadowski – trener Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” w Zduńskiej Woli za zajęcie przez zawodnika 3. miejsca w kategorii „50m Karabin dowolny 3×40 strzałów – juniorzy” podczas Mistrzostw Polski Juniorów (Bydgoszcz, 15-19.09.2021 r.)

Przejdź do treści