Spacer po zduńskowolskim getcie

Goście z całego świata odbędą wyjątkowy, wirtualny spacer po żydowskim getcie. Odwiedzą dwa miasta. Zobaczą, jak hitlerowcy zorganizowali życie Żydów w wojennej Warszawie i Zduńskiej Woli.

Wyjątkowe, międzynarodowe wydarzenie organizuje Amerykański Kongres Żydowski w Chicago. Przygotowane zostało ono w ramach obchodów Dnia Pamięci o Holokauście, obchodzonego wg kalendarza żydowskiego 27 dnia miesiąca nisan. W tym roku jest to dzień 8 kwietnia.

Uczestnikom towarzyszyć będą przewodnicy, którzy opowiedzą o codziennym funkcjonowaniu żydowskiego getta. Widzowie zobaczą też program artystyczny. Przewidziano występ teatru tańca z Davenport w USA oraz słynnego kantora Isreala Randego, który wykona XIX-wieczny poemat żydowski „Hatikvah”. W ramach modlitwy za ofiary zagłady Shoah, Alberto Mizrahi – światowej sławy kantor, odśpiewa hebrajską pieśń religijną „El Malei Rachamim”.

Możesz dołączyć do wydarzenia. Wystarczy dostęp do internetu oraz przeglądarka lub aplikacja Zoom. Spacer startuje w środę  (7 kwietnia 2021 r.) o godz. 18:00 naszego czasu. Rejestracja widzów z całego świata trwa na stronie http://bit.ly/Spacer_po_gettcie.

Inne artykuły

Przejdź do treści