Setne urodziny Pani Marceli

Setne urodziny obchodziła 7 sierpnia zduńskowolanka Marcela Swarzyńska. Najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz optymizmu na dalsze lata w imieniu mieszkańców złożył jej prezydent Konrad Pokora.

Szanowna jubilatka urodziła się 7 sierpnia 1921 roku w Łodzi. Od najmłodszych lat wychowywana była w miłości do ojczyzny. Duch patriotyzmu w domu rodzinnym był widoczny na każdym kroku. Uczęszczała do szkoły sióstr Salezjanek. Jej życiowe plany pokrzyżowała wojenna machina i musiała opuścić Łódź.

Po wojnie poznała swojego męża i przeniosła się do Zduńskiej Woli. Z ogromną pasją oraz zaangażowaniem dokształcała się zaocznie na szkoleniach i kursach w Warszawie. Rozpoczęła pracę w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Była sumiennym i cenionym pracownikiem.

– Wraz z mężem wychowałam dwie wspaniałe córki. Mam troje wnuków i czworo prawnuków, z którymi bardzo lubię spędzać czas i opowiadać historię swojego życia – mówi Marcela Swarzyńska.

– Bardzo kocham śpiew i muzykę, szczególnie operetkę. Słucham koncertów, w tym noworocznych z Opery Wiedeńskiej – dodaje jubilatka.

Inne artykuły

Przejdź do treści