Seniorzy z technologiczną smykałką

Jak na smartfonie sprawdzić, gdzie jest autobus komunikacji miejskiej, jak rozmawiać z wnukami przez internet i jak nagrać film z użyciem drona – między innymi tego nauczymy zduńskowolskich seniorów. Rusza nabór do drugiej edycji warsztatów technologicznych dla mieszkańców 60+.

– Seniorzy, którzy uczestniczyli w podobnych warsztatach rok temu, tak je zachwalali znajomym, że od kilku miesięcy odbieramy od mieszkańców telefony z pytaniem, czy będzie kolejna edycja. No więc będzie! Nie pozostaje nam nic innego, jak ją zorganizować – śmieje się Michalina Łagunionok, zastępca dyrektora Biura Strategii i Rozwoju Miasta i koordynator projektu „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej”. Na realizację projektu urząd miasta pozyskał dofinansowanie z funduszy unijnych.

Uczestnicy warsztatów zobaczą, jak przy pomocy komputera i telefonu mogą korzystać z różnych usług miejskich. – MPK wprowadziło internetowy system śledzenia autobusów. Pokażemy więc seniorom, jak znaleźć je na wirtualnej mapie i jak przez telefon kupić bilet. Będziemy też wspólnie wypożyczać przez internet miejskie rowery oraz załatwiać sprawy urzędowe drogą elektroniczną. To będą zajęcia bardzo praktyczne – reklamuje Michalina Łagunionok.

A to tylko rozgrzewka przed prawdziwym technologicznym sparingiem, jakim jest obsługa drona. Seniorzy nauczą się go pilotować i zobaczą, jak przy kręcić lotnicze filmy lub robić zdjęcia z lotu ptaka.

– Chcemy zintegrować pokolenia. Gdy seniorzy nauczą się używać nowych technologii, łatwiej będzie im nawiązać relacje z wnukami. Również dosłownie, bo poznają różne komunikatory internetowe, z których na co dzień korzysta młodzież – mówi Łagunionok. — Mam nadzieję, że tegoroczna edycja szkoleń zakończy się wspólnymi selfie z szerokimi uśmiechami — dodaje.

Szkolenia i warsztaty dla osób 60+ realizowane będą w ramach projektu „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Cykl darmowych szkoleń i warsztatów odbędzie się w maju. Spotkamy się we wtorki, środy i czwartki – 10-12, 17-19 i 24-26 maja. Poprowadzą je między innymi Edyta Weigel i Adam Gogacz, dobrze znani seniorom z poprzedniej edycji. Każdego dnia zapewniamy przerwę kawową i smaczny obiad.

Jak zapisać się na warsztaty?

  • Papierowy formularz zgłoszeniowy możesz odebrać od poniedziałku 4 kwietnia br. w Kancelarii Urzędu Miasta przy ulicy Stefana Złotnickiego 12 i w Karsznicach przy ulicy 1 maja 5.
  • Wypełniony formularz zgłoszeniowy złóż w Kancelarii Urzędu Miasta przy ulicy Stefana Złotnickiego 12 lub w Karsznicach przy ul. 1 Maja 5 – przyjmowanie w obu punktach rozpoczynamy 7 kwietnia 2022 r. od godz. 7:30 (tego dnia karsznicki punkt urzędowy będzie otwarty właśnie od 7:30).
  • Nabór trwa do 14 kwietnia 2022 r. do godziny 11:30.
  • Mamy miejsce dla dziesięciu seniorów, decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Zapraszamy mieszkańców, którzy nie brali udziału w pierwszej edycji.
  • Masz pytania? Skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy: telefon: 43 825 02 34, e-mail: lagunionok@zdunskawola.pl.

HSC 60+ Szkolenia i warsztaty – Regulamin naboru – vol. 2

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści