Ruszyło centrum wsparcia dla młodzieży i rodziców

W młodzieżowym klubie działającym pod okiem księży Orionistów przy parafii św. Antoniego zainaugurowało swoją działalność Centrum Profilaktyki i Wsparcia Młodzieży i Rodziny „Trampolina”. W otwarciu udział wziął Piotr Niedźwiecki, Prezydent Miasta Zduńska Wola, partner i propagator inicjatyw podejmowanych przez Trampolinę.

Księża Orioniści realizują w Zduńskiej Woli różne dzieła. Za ich wkład w życie społeczne miasta, za ich zaangażowanie w pomoc najuboższym mieszkańcom, a w szczególności dzieciom i młodzieży otrzymali w 2016 roku Laur Prezydenta. Nie spoczywają jednak na laurach i kontynuują swoje dzieło przez coraz to nowe projekty – powiedział podczas inauguracji Piotr Niedźwiecki. – Dzisiaj uruchamiają Centrum Profilaktyki i Wsparcia Młodzieży i Rodziny. Jest to kolejna inicjatywa, która wpisuje ich działalność w życie naszego miasta, a inwestycja w młodzież i jej prawidłowy rozwój jest godna najwyższej pochwały. „Trampolina” kipi pozytywną energią i cieszy mnie ogromnie, że jest taką alegoryczną odskocznią dla młodzieży, dającą wsparcie i odpowiednie narzędzia psychologiczne i emocjonalne do skoku w dorosłe życie – dodał prezydent Zduńskiej Woli.  

Centrum powstało dla nastolatków i ich rodziców, aby zaoferować darmową pomoc w zakresie poradnictwa, terapii psychologicznej oraz tworzenia indywidualnych programów rozwojowych. Zajmie się też konsultacjami i mediacjami za pośrednictwem mediatorów rodzinnych i rówieśniczych, treningiem umiejętności społecznych, m.in. asertywności i komunikacji.

Wśród zaplanowanych zadań są też weekendowe warsztaty psycho-edukacyjne, mikołajkowy turniej koszykówki oraz koncert rapera TAU.  

Osoby chcące skorzystać z oferty Centrum mogą się kontaktować z księdzem Piotrem Jaskiem pod nr tel. 791739191, lub Anną Matusiak, tel. 536275660.

Informacje na temat bieżących aktywności Trampoliny można znaleźć na profilu TRAMPOLINA.wsparcie na portalu facebook.  
 
 

Inne artykuły

Przejdź do treści