Rusza sprzedaż działek dla młodych

Urząd miasta wystawił na sprzedaż dwanaście działek pod budowę domów jednorodzinnych. To oferta tworzona z myślą o młodych rodzinach.

Pod młotek pójdą działki wydzielone na terenie między ulicami Tenisową a Saneczkową, które odchodzą od Piłkarskiej w Karsznicach. Wszystkie mają podobną wielkość – 700 m kw., a więc są idealne pod budownictwo jednorodzinne.

– Zachęcam młodych ludzi do zainteresowania się ofertą. Działki są położone blisko sieci energetycznych i kanalizacji. Rodziny z małymi dziećmi przekonać może też bliskość przedszkola i szkół – wymienia prezydent Konrad Pokora.

Zaznacza, że urząd sprzedaje wszystkie działki w jednym czasie, by ograniczyć niepohamowane windowanie cen w trakcie aukcji. – Robimy wszystko, by działki były dostępne dla młodych zduńskowolan, którzy marzą o własnym domu – tłumaczy prezydent Pokora.

Cena wywoławcza za każdą parcelę to 25.500 zł. Sprzedawane będą w trakcie trzech aukcji ustnych, którą urząd organizuje w swojej siedzibie 20, 21 i 22 lipca br. Podczas każdej z nich właścicieli znaleźć mają cztery działki.

Osobom, które kupią ziemię w tych przetargach, miasto stawia warunki. – W ciągu 12 miesięcy od zakupu nabywca musi rozpocząć budowę domu. Inwestycja musi być gotowa w ciągu trzech lat – przypomina prezydent Konrad Pokora.

„Działka dla młodych” to nowy filar programu pobudzania zduńskowolskiego rynku nieruchomości. Jeśli zainteresowanie przetargami będzie duże, miasto nie wyklucza wystawienia na sprzedaż kolejnych terenów.

Szczegółowe informacje o każdej ze sprzedawanych działek oraz o warunkach udziału w przetargu znajdziesz w ogłoszeniach:

Inne artykuły

Przejdź do treści