Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Od 27 maja br. Miasto Zduńska Wola będzie realizować Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

Program obejmuje 20 godzin pozalekcyjnych i bezpłatnych zajęć nauki pływania dla uczniów klas I-II szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Zduńska Wola. Cotygodniowe zajęcia będą realizowane w sześciu 15-osobowych grupach składających się z uczniów i uczennic danej szkoły.

Programem nauki pływania objętych zostanie łącznie 90 uczniów naszych szkół. Głównym celem programu jest aktywizacja fizyczna dzieci, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Uczestnicy zajęć, w trakcie realizacji nauki pływania, zostaną zapoznani również z podstawowymi zasadami bezpiecznego przebywania w wodzie oraz w pobliżu akwenów wodnych.

Zajęcia będą prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów pływania na pływalni krytej Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli przy ul. Jana Kilińskiego 27.

W przypadku chęci wzięcia udziału w Programie proszę o kontakt z Panią Katarzyną Bekalarczyk – pracownikiem Biura Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych pod numerem telefonu 43 825 02 32.

Inne komunikaty

II sesja Rady Miasta Zduńska Wola

II sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 29 maja 2024 r. (środa) o godz. 9.00, w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli, Plac Wolności 26. Obrady będą transmitowane w Internecie.

Ogłoszenie o naborze

Prezydent Miasta Zduńska Wola ogłasza nabór kandydatów na członków Rady Sportu w Zduńskiej Woli kadencji 2024 – 2029

Uwaga na oszustów na „Czyste powietrze”

Uwaga na oszustów powołujących się na współpracę z Urzędem Miasta Zduńska Wola. Przekonują do podpisania umowy, z której trudno się potem wyplątać, a jej zerwanie obwarowują wysoką karą. Miasto nie prowadzi żadnej takiej akcji.

Jak dotrzeć do swojego radnego?

Jak skontaktować się z miejskim radnym? Można to zrobić przez służbowy adres mailowy, jaki ma każdy radny Rady Miasta Zduńska Wola. W ten sposób sprawa mieszkańca dotrze bezpośrednio do jego przedstawiciela w samorządzie.

Przejdź do treści