Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Rusza profilaktyczny program badania piersi

Niemal 1300 mieszkanek Zduńskiej Woli będzie mogło skorzystać z badań USG piersi finansowanych przez samorząd. Od 28 lutego będą prowadzone zapisy na badania. Program prowadzony będzie w przychodni miejskiej przy ul. Szadkowskiej.

W Zduńskiej Woli rusza program pod nazwą „Profilaktyka w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi w 2024 r.” Od środy, 28 lutego, mieszkanki miasta mogą rejestrować się na badania przesiewowe.

Badania USG piersi prowadzone będą przez Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli przy ul. Szadkowskiej.

Z badań może skorzystać każda mieszkanka Zduńskiej Woli, która ukończyła 18 lat. Wystarczy się zarejestrować w miejskiej przychodni przy ulicy Szadkowskiej 2 osobiście lub dzwoniąc pod numer telefonu 43 824 88 88. Przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8 do godz. 18.

W 2024 roku z budżetu miasta na finansowanie programu profilaktyki raka piersi przeznaczono 200 tys. zł. Pozwoli to na przeprowadzenie 1290 badań zduńskowolanek. Dodatkowo przebadanych będzie 220 mieszkanek gminy Zduńska Wola. Samorząd gminy przeznaczył na badania swoich mieszkanek 35 tys. zł.

W SPZ POZ w Zduńskiej Woli badania przeprowadzać będą dr n. med. Andrzej Kozanecki  oraz lek. med. Sylwia Giletucha – Rosiak.

Program badań USG piersi finansowany przez samorząd działa w Zduńskiej Woli od 2000 roku. W tym czasie przeprowadzono ich już około 60 tysięcy.

Inne artykuły

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

Wieczór z Wawrzynem w Ratuszu

„Wieczór z Wawrzynem” to pierwsza odsłona obchodów 40-lecia pracy Andrzeja Wawrzyniaka: muzyka, autora tekstów oraz instruktora w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Koncert odbył się w czwartek, 11 kwietnia.

Komisje się napracowały, prezydent dziękuje

Obwodowe komisje wyborcze w Zduńskiej Woli przeliczyły łącznie karty wyborcze wrzucone do urn przez 15 tysięcy mieszkańców Zduńskiej Woli. A miejska komisja przyjęła ich protokoły w wyborach na prezydenta i do rady miasta. Za ciężką pracę należą im się podziękowania.

Przejdź do treści