Ruch w nieruchomościach

Na rynek trafiły oferty przedsprzedaży ponad 40 nowych mieszkań w Zduńskiej Woli. To sytuacja bez precedensu! – Widać efekty mozolnej pracy nad pobudzaniem rynku nieruchomości w mieście – komentuje prezydent Konrad Pokora.

Tylko jedno mieszkanie i trzy domy w Zduńskiej Woli były wczoraj (6 kwietnia 2021 r.) wystawione na sprzedaż w jednym z najpopularniejszych internetowych serwisów ogłoszeniowych. Mała liczba ofert skutkuje windowaniem cen, a to utrudnia młodym znalezienie swojego mieszkania i zachęca do ucieczki z miasta. Tak rynek nieruchomości wyglądał od kilku lat. Wyglądał, bo wreszcie widać realną zmianę.

Do czterech ogłoszeń z rynku wtórnego, które znaleźliśmy w internecie, trzeba doliczyć aż 42 sprzedaży lokali na osiedlu Nowy Manhattan. Przed samymi świętami Wielkiej Nocy deweloper rozpoczął zapisy na sprzedaż mieszkań, które powstaną przy ul. Karłowicza. 

– W pierwszym etapie zbudujemy blok z ponad czterdziestoma mieszkaniami. Najmniejsze ma nieco ponad 32 m kw., największe prawie 89 m kw. Wszystkie wyposażone są w balkony lub tarasy, a do tych na parterze przylegają ogródki – informuje Przemysław Andrzejak z Royal Sail Investement Group. Budynek ma być gotowy do końca 2022 r., rok później firma przewiduje zakończenie prac nad drugim blokiem. W nim również planuje wydzielenie ok. 40 mieszkań. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 23 mln zł. 

Firma pojawiła się w Zduńskiej Woli dzięki inicjatywie urzędu miasta. – Tak jak zapowiadałem w kampanii, program rozwoju rynku nieruchomości rozpocząłem od stworzenia oferty dla deweloperów. Wybraliśmy działkę atrakcyjną pod budownictwo wielorodzinne i przygotowaliśmy przetarg, w którym zastrzegliśmy, że nabywca musi postawić na niej bloki – wspomina prezydent Konrad Pokora.

Proces uruchomiony ponad dwa lata temu wreszcie nabiera realnego wymiaru. – Prace projektowe są już za nami, mamy pozwolenie na budowę i rozpoczynamy przedsprzedaż mieszkań. Pierwszą łopatę wbijemy w czerwcu tego roku – mówi Przemysław Andrzejak.

Royal Sail Investement Group chce mocniej związać się ze Zduńską Wolą. Deweloper kupił też działkę przy ul. Żeromskiego, którą na sprzedaż w przetargu wystawiło starostwo powiatowe. Chce postawić tu trzy sześciokondygnacyjne bloki, które zmieszczą aż 180 mieszkań. 

– Zapotrzebowanie na mieszkania w Zduńskiej Woli jest olbrzymie. Chcielibyśmy wybudować tutaj łącznie około trzystu, może czterystu lokali – wylicza Przemysław Andrzejak.

Aktywna na zduńskowolskim rynku jest też firma ZRB Szczerców, która wznosi budynek wielorodzinny przy ul. Krętej oraz przygotowuje nową inwestycję w okolicach ul. Szadkowskiej. 

– Widać pierwsze efekty mozolnej, urzędniczej pracy nad pobudzaniem rynku nieruchomości w mieście – komentuje prezydent Konrad Pokora. I przypomina, że zaawansowany proces inwestycyjny prócz prywatnych deweloperów prowadzi też TBS Złotnicki. Rozwój budownictwa społecznego to drugi filar programu pobudzania rynku nieruchomości, który prezydent realizuje od początku swojej kadencji. 

TBS Złotnicki podpisał już umowę z wykonawcą budynku przy ul. Juliusza. Na placu po byłym PKS firma ZAB Bud wybuduje nowoczesny, energooszczędny blok, który pomieści około 40 mieszkań. Trwają ostatnie prace projektowe. Budowa ma ruszyć jesienią i potrawa ok. 18 miesięcy. 

Mieszkania budowane przez TBS Złotnicki będą sprzedawane osobom, dla których oferta deweloperska nie jest osiągalna. Kryteria ich oceny zostaną przedstawione jesienią. Z ofertą Royal Sail Investement Group możesz natomiast zapoznać się już teraz na www.nowymanhattan.com.

Inne artykuły

Przejdź do treści