Rowerowy zawrót głowy

Pumptrack w Zduńskiej Woli – urząd ogłosił przetarg na budowę nowoczesnego toru do rowerowego szaleństwa. Inwestycja to pomysł młodzieży!

Pętla będzie pełna zakrętów, stromych podjazdów i głębokich dołków. Powstanie w sąsiedztwie Zduńskiej Wody. – Chciałbym, aby budowa toru była motorem napędowym dla nowego miejskiego obszaru. W okolicy pumptracku zmieści się infrastruktura skateparku, którą przeniesiemy z ulicy Łódzkiej i poddamy konserwacji oraz doposażymy – wyjaśnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Z inicjatywą budowy toru wyszła zduńskowolska młodzież. Młodzi ze swoim pomysłem zgłosili się do miejskiego radnego Piotra Pacelta. Wspólnie przygotowali opis inwestycji, szacunkowy koszt oraz uzasadnili potrzebę jego budowy.

Strefa Sportów Miejskich – tak nazwany zostanie nowy miejski obszar przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza. – Będzie to przestrzeń nie tylko dla mieszkańców, ale także dla naszych czworonogich przyjaciół. Wybudujemy w tym miejscu wybieg dla psów, w którym zwierzęta będą mogły swobodnie się wybiegać i pokonywać rozmaite przeszkody – mówi  Konrad Pokora.

Termin składania ofert na ogłoszony przetarg mija trzynastego kwietnia br. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję w ciągu pół roku od dnia podpisania umowy.

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści