Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Rondo na Złotej i Karola Szymanowskiego na wakacje

Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Złotej, Karola Szymanowskiego oraz Prostej w Zduńskiej Woli. Przejazd ulicą Złotą będzie możliwy za kilka tygodni.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Złotej, Karola Szymanowskiego i Prostej to część zadania, które obejmuje także przebudowę ulicy Mostowej wraz z przepustem. Zduńska Wola uzyskała dotację na zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Poprawa układu komunikacyjnego poprzez przebudowę dróg gminnych w Zduńskiej Woli”.

Kierowcy będą mogli przejechać przez nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Złotej, Prostej i Karola Szymanowskiego jeszcze w wakacje. Do końca czerwca powinno być wybudowane rondo oraz położona warstwa ścieralna asfaltu na ulicy Prostej.

Od końca czerwca prowadzone będą prace przy przebudowie ulicy Karola Szymanowskiego wraz z przejściem między tą ulicą, a ulicą Dolną. Tu harmonogram obliczony jest na około cztery miesiące.

Równolegle trwać będzie przebudowa ulicy Mostowej wraz z budową przepustu i budową drogi dojazdowej do ogródków działkowych. Termin zakończenia inwestycji to 15 listopada.

Rondo Złota – Szymanowskiego – Prosta będzie miało średnicę 22 m. Wokół ronda przewidziano przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe. Prace obejmą także budowę nowego oświetlenia.

Przebudowa ulicy Karola Szymanowskiego wraz ze skrzyżowaniem ulic Złota – Prosta to ok. 390 m. Po stronie południowej będą chodniki z kostki betonowej oraz ciąg pieszo – rowerowy z kostki betonowej pomiędzy ulicą Paprocką a Leopolda Staffa. Po północnej stronie jezdni będzie ciąg pieszo – rowerowy z kostki.

Po obu stronach ulicy będą miejsca postojowe o układzie równoległym i prostopadłym. Skrzyżowania ulic dochodzących (Jarosława Iwaszkiewicza, Leopolda Staffa, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego) zostaną wykonane w postaci wyniesionych tarcz. Wlot ulicy Juliana Tuwima zostanie wykonany jako wyniesiony.

Jezdnia ma mieć szerokość 6 m, natomiast chodniki po południowej stronie ulicy będą miały szerokość 2 m. Ciąg pieszo – rowerowy po północnej stronie ulicy na odcinku Złota – Paprocka będzie miał szerokość od 3 do 3,50 m.

Przebudowa ul. Prostej na odcinku od ul. Wilczej do Złotej to ok. 370 m. Wykonywana jest tam przebudowa nawierzchni jezdni, budowa wpustów deszczowych wraz z przykanalikami, przebudowa chodnika i budowa ścieżki rowerowej.

Przebudowa ul. Mostowej to odcinek o długości ok. 616 m. Zaplanowane prace to przebudowa przepustu, odtworzenie parkingu nad przepustem, budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa jezdni, budowa nowych chodników i zjazdów z kostki brukowej, budowa zatok postojowych z kostki brukowej i przebudowa drogi dojazdowej do ogródków działkowych.

Roboty wykonuje zduńskowolska firma Zakład Usług Komunalnych S.C. Barbara i Jarosław Pabich. Zgodnie z warunkami umowy, prace powinny być wykonane  do 15 listopada 2024 roku. Łączny koszt inwestycji to  14 mln 844 tys. 321,87 zł, z czego miasto pozyskało 12 mln 65 tys. zł  dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Inne artykuły

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści