Remontujemy kamienice

Kamienice przy ulicy Sieradzkiej 26,28,30,32 i 32A przechodzą solidny remont. Budynki są ocieplone i podłączone do miejskich sieci cieplnych. Na złom trafiły kolejne kopciuchy.

Trwa duży remont kompleksu kamienic znajdujących się naprzeciwko Liceum Plastycznego. Mieszkańcy pięciu budynków nie muszą już dźwigać z piwnic węgla do mieszkań. Zostały one podłączone do miejskiego ogrzewania. – To wygoda dla lokatorów i przede wszystkim czyste powietrze dla wszystkich mieszkańców. Dzięki remontowi sześćdziesiąt jeden trujących pieców trafiło na złom. Nasz główny cel poprawa jakości powietrza i poprawa stanu miejskich zasobów. Dlatego aktywnie remontujemy kamienice i przygotowujemy dokumentacje na kolejne budynki – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Wraz z wymianą starego źródła ogrzewania kamienice są docieplane. Wymienione zostały stare, nieszczelne okna i drzwi. Fronty kamienic powrócą do swojego pierwotnego wyglądu, a balkony wraz z balustradami poddawane są renowacji – Nie odnawiamy tylko elewacji budynków, ale także zmieniamy otoczenie wokół nich. Utwardzane są podwórka, likwidowane stare nieużytki, nasadzona będzie nowa zieleń – opowiada Paweł Szewczyk.

Miasto na termomodernizację kamienic przy ul. Sieradzkiej 26,28,30,32 i 32A pozyskało 2,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to już blisko 5 mln zł.

Inne artykuły

Cenowy skok na kasę basenów

Coraz mocniej galopującą inflację i drakoński skok cen energii elektrycznej odczuwa kryta pływalnia. Czy sześciokrotna podwyżka opłat za prąd spowoduje tymczasowe zamknięcie Zduńskiej Wody?

Dodatek nie tylko węglowy

Wysoki wzrost cen podstawowych produktów odczuwają domowe budżety zduńskowolan. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej wypłaci świadczenie pieniężne mieszkańcom, którzy swoje domy ogrzewają m.in. drewnem czy gazem LPG.

Głosujemy!

Wystartowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim Zduńskiej Woli. Do przyszłorocznej edycji mieszkańcy zgłosili trzydzieści cztery projekty. Dwadzieścia trzy z nich spełniły wymogi formalne i merytoryczne.

Dla kogo mieszkania na Juliusza 5-9?

Znamy kryteria oceny wniosków o wynajem mieszkań w bloku, który powstaje na ulicy Juliusza 5-9. Budynek ma być gotowy do zamieszkania w pierwszej połowie 2023 roku.

Rowerem trzy godziny za darmo!

Trzy pierwsze godziny użytkowania rowerów miejskich za darmo od dziś do niedzieli! To prezent dla zduńskowolan z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Miasto zachęca, by przesiadać się z samochodów na rowery lub do autobusów miejskich. MPK rozpoczął właśnie badanie opinii pasażerów.

83. rocznica agresji ZSRR na Polskę

Osiemdziesiąt trzy lata temu Związek Radziecki bez wypowiedzenia wojny dokonał napaści zbrojnej na Polskę. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Przejdź do treści