Remontujemy chodniki

Kolejne chodniki w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Remonty ruszą na ośmiu ulicach.

Ulice Jacka Malczewskiego, Obrońców Westerplatte, Władysława Reymonta, Marii Skłodowskiej-Curie, Srebrna, Tulipanowa, Dworcowa na odcinku od Marii Skłodowskiej-Curie do Juliusza Słowackiego oraz Szadkowska 20 w okolicy mini bazarku  – tu drogowcy usuną stare, krzywe chodniki i położą kostkę betonową.

– Chcemy poprawić komfort i zapewnić bezpieczeństwo spacerującym po mieście. Nowe, równe chodniki z podjazdami to duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, poruszających się balkonikiem, dziecięcym wózkiem czy rodziców z dziećmi – mówi Edyta Michalak, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej.

Inwestycję wykona firma BUD-MAX Mariusz Sobczak, która zakończy pracę do końca listopada br. W ramach tego zadania wyremontowanych zostanie około 3400 m2 chodników. Koszt przebudowy to ponad milion zł.

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści