Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Remis z Pelikanem

W sobotę 1 września na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Marek Przybył) rozegrała mecz V kolejki 4 ligi łódzkiej z drugą drużyną Pelikana Łowicz. Mecz został rozstrzygnięty w końcowych minutach i zakończył się wynikiem remisowym.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – PELIKAN II ŁOWICZ   2:2 (1:0)

1:0 – Radosław Pęciak (6′)
2:0 – Rafał Mordon (66′)
2:1 – Kacper Rześny (85′)
2:2 – Maciej Balik (90+3′)

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Krzysztof Chruściel – Krzysztof Adamski (84′ Rafał Swędrowski), Patryk Krymarys, Rafał Porada, Kacper Leszczyński – Adrian Budka, Patryk Kaczmarek, Grzegorz Kaleta (72′ Mikael Idzikowski), Kacper Kosmala (37′ Wojciech Chmielewski) – Radosław Pęciak, Rafał Mordon (85′ Dawid Kępniak)
Trener drużyny: Marek Przybył
Kierownik drużyny: Piotr Kaleta

ŻÓŁTE KARTKI:
Patryk Kaczmarek, Patryk Krymarys, Radosław Pęciak, Mikael Idzikowski, Wojciech Chmielewski (Pogoń)
Damian Górowski, Piotr Gawlik (Pelikan)

SĘDZIOWIE MECZU:
Wojciech Pawlak (główny), Przemysław Jankowski – Piotr Szadkowski (asystenci) – Łódzki ZPN

RELACJA Z MECZU:
Początek meczu dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, bo już w 6 minucie po podaniu Grzegorza Kalety w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Radosław Pęciak i pewnym strzałem wyprowadził zespół Pogoni na prowadzenie w tym meczu. Goście w tej części meczu odpowiedzieli dopiero w końcowych minutach, ale kapitalną interwencją popisał się Krzysztof Chruściel odbijając piłkę nad poprzeczką.
Początek drugiej połowy meczu to przewaga gospodarzy. Jednak w 62 minucie w polu karnym Pogoni faulowany jest zawodnik gości i sędzia meczu dyktuję rzut karny dla Pelikana. Do piłki podszedł Michał Fabijański którego strzał z „jedenastki” broni Krzysztof Chruściel. Odpowiedź Pogoni jest natychmiastowa. Po rzucie rożnym Grzegorz Kaleta dogrywa piłkę do wbiegającego w pole karne Rafała Mordona, który z bliska zdobywa drugą bramkę dla gospodarzy. W końcowych minutach meczu ambitna gra drużyny Pelikana zaprocentowała strzeleniem dwóch bramek. Najpierw w 85 minucie przepięknym strzałem w okienko popisał się Kacper Rześny, a w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Maciej Balik.

W najbliższy piątek 7 września o godzinie 18:30 na wyjeździe drużyna Pogoni rozegra mecz VI kolejki z zespołem Termy Ner Poddębice.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)