Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Przedstawiciele włoskiej gminy podkreślali, że z podziwem obserwowali w internecie, jak mieszkańcy Zduńskiej Woli otworzyli swoje serca i domy dla uchodźców z Ukrainy. – Nie mogliśmy stać z boku i włączyliśmy się w akcję. Ogłosiliśmy w naszym mieście zbiórkę. Zebraliśmy lekarstwa, jednorazowe maseczki, kosmetyki i produkty chemiczne – opowiada przedstawiciel Urzędu Miasta w Tortonie.

–  Dziękuję naszym włoskim przyjaciołom z Tortony, którzy pokonali ponad tysiąc pięćset kilometrów i przywieźli najpotrzebniejsze rzeczy dla naszych gości zza wschodniej granicy. Cieszę się, że pomimo kilometrów możemy liczyć na Waszą pomoc – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Przedmioty przekażemy najbardziej potrzebującym osobom, które osiedliły się w naszym mieście i znalazły spokój i ciszę – dodaje.

Takie wizyty to doskonała okazja do wymiany poglądów i doświadczeń – Po długiej podróży relaksowaliśmy się na nowym skwerze im. Pawła Królikowskiego. Miejscy urzędnicy opowiadali nam, że zieleniec został zaprojektowany wspólnie z mieszkańcami. Wrażenie zrobił na nas także Skansen Lokomotyw w Karsznicach – mówi włoski urzędnik.

Tortona to gmina i miejscowość w regionie Piemont, w prowincji Alessandria. Św. Alojzy Orione założył tam Zgromadzenie Oriońskie. Zduńska Wola podpisała pakt przyjaźni z włoskim miastem 11 marca 2016 roku.

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Masz zielone, grasz w zielone

Kwiatowe kaskady w Karsznicach i Zielone Osiedle Jana Pawła II – to te proekologiczne projekty zgłoszone przez mieszkańców do pierwszego Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli urząd miasta zrealizuje w przyszłym roku.

Przejdź do treści