Logo Miasta Zduńska Wola

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Przedstawiciele włoskiej gminy podkreślali, że z podziwem obserwowali w internecie, jak mieszkańcy Zduńskiej Woli otworzyli swoje serca i domy dla uchodźców z Ukrainy. – Nie mogliśmy stać z boku i włączyliśmy się w akcję. Ogłosiliśmy w naszym mieście zbiórkę. Zebraliśmy lekarstwa, jednorazowe maseczki, kosmetyki i produkty chemiczne – opowiada przedstawiciel Urzędu Miasta w Tortonie.

–  Dziękuję naszym włoskim przyjaciołom z Tortony, którzy pokonali ponad tysiąc pięćset kilometrów i przywieźli najpotrzebniejsze rzeczy dla naszych gości zza wschodniej granicy. Cieszę się, że pomimo kilometrów możemy liczyć na Waszą pomoc – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Przedmioty przekażemy najbardziej potrzebującym osobom, które osiedliły się w naszym mieście i znalazły spokój i ciszę – dodaje.

Takie wizyty to doskonała okazja do wymiany poglądów i doświadczeń – Po długiej podróży relaksowaliśmy się na nowym skwerze im. Pawła Królikowskiego. Miejscy urzędnicy opowiadali nam, że zieleniec został zaprojektowany wspólnie z mieszkańcami. Wrażenie zrobił na nas także Skansen Lokomotyw w Karsznicach – mówi włoski urzędnik.

Tortona to gmina i miejscowość w regionie Piemont, w prowincji Alessandria. Św. Alojzy Orione założył tam Zgromadzenie Oriońskie. Zduńska Wola podpisała pakt przyjaźni z włoskim miastem 11 marca 2016 roku.

Inne artykuły

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści