Przejdź do treści

Ratuszowe letnie podróże w sierpniu

Jeszcze w sierpniu Miejskie Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli proponuje letnie podróże. Zapisać można się na wycieczki planowane na 7 oraz na 9 sierpnia.

„Z Ratuszem letnie podróże” to propozycja wakacyjnych wycieczek w wyjątkowe miejsca, przygotowana na wakacje dla dzieci od 7 do 13 lat. Zwiedzimy województwo łódzkie wzdłuż i wszerz. Odkryjemy najciekawsze i najdalsze zakątki – zachęca Miejskie Dom Kultury Ratusz, który jest organizatorem wypoczynku.

Zapisy na strefie zajęć pod adresem http://www.strefazajec.pl

Dokumenty do pobrania dostępne na naszej stronie: www.mdk-zdunskawola.pl

Wycieczki odbywać się będą do 9 sierpnia. Zaplanowano między innymi wyjazd do Nieborowa, Oporowa, Kłodawy, a także do gospodarstw agroturystycznych. Oto jak wyglądać będą poszczególne wycieczki.

Termin 7 sierpnia: ZAMEK W ŁĘCZYCY, GRODZISKO W TUMIE I SKANSEN W KWIATKÓWKU

SKANSEN W KWIATKÓWKU
Skansen etnograficzny w Kwiatkówku to dość nowy element w krajobrazie Łęczycy, który zdążył już trwale wpisać się w obraz tych okolic. Położony przy drodze z Łęczycy do Tumu jest wartościowym łącznikiem pomiędzy średniowieczem a czasami współczesnymi.

GRODZISKO W TUMIE
Grodzisko w Tumie, będące pozostałością wczesnośredniowiecznego grodu łęczyckiego, od wielu lat przyciągało uwagę. Ponieważ przez wieki zatarła się pamięć o jego pierwotnym wyglądzie i funkcji, ten tajemniczy obiekt wzbudzał żywą ciekawość. Miejscowa ludność, zdając sobie sprawę z jego starodawnego charakteru, łączyła go z zamierzchłymi już dla niej czasami potopu szwedzkiego. Nazwa Szwedzka Góra utrwaliła się tak mocno, że funkcjonuje do dziś.

Koszt: 95 zł

Termin 9 sierpnia: DINOPARK W KOŁACINKU

Spacer z przewodnikiem po ścieżce mezozoicznej
Na ścieżce spotkasz naturalnej wielkości figury dinozaurów i dowiesz się, jak wyglądało ich życie. Musisz uważać, bo czasami z wody wynurza się… niespodzianka!

Zwiedzanie wystawy geologiczno-paleontologicznej
Poznawanie autentycznych skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takich jak: amonity, trylobity, gąbki, strzałki. Dodatkowo można obejrzeć ogromny okruch minerału – HALITU z kopalni soli „Kłodawa”.

Hala 3D
Zwiedzanie z przewodnikiem interaktywnej wystawy „Świata Prehistorii”. Przejście przez tunel z kąsającymi dinozaurami, zobacz wybuchający wulkan, gniazdo pteranodonów oraz narodziny dinozaura.

Folwark Kołaciński
Możliwość obejrzenia stylizowanych chat krytych strzechą oraz zabytkowych maszyn, które w dawnych czasach były używane do pracy w polu.

Aleja ciekawostek o dinozaurach
Obejrzyj wystawę ciekawostek o Dinozaurach. Dowiedz się, jak rodziły się dinozaury, co jadły, gdzie i kiedy żyły oraz dlaczego wyginęły. Poza tym poznasz pracę paleontologa, dowiesz się, kiedy i w jakich okolicznościach po raz pierwszy użyto słowa „dinozaur”.

Planetarium
Poznaj gwiazdozbiory, zobacz konstelacje gwiazd w kopule. Skorzystaj z gier rozwijających umysł. I wiele innych atrakcji
Koszt: 115 zł /os

Inne artykuły

Koncertowe Dni Zduńskiej Woli

Nowe miejsce koncertów na Dni Zduńskiej Woli sprawdziło się doskonale. Na stadionie miejskim przy ul. Łaskiej w sobotę i niedzielę mieszkańcy bawili się przy znakomitej muzyce, a także w wesołym miasteczku i podczas animacji dla najmłodszych.

Taka jest alternatywna Zduńska Wola

Alternatywna strona Zduńskiej Woli objawiła się podczas koncertów, które rozpoczęły muzyczne święto w mieście. W czwartek i piątek 19 i 20 czerwca 2025 roku w Miejskim Domu Kultury Ratusz odbywały się wydarzenia pod wspólną nazwą Alternatywna Zduńska Wola.

Ulica Fabryczna będzie zamknięta dla samochodów

Od piątku ulica Fabryczna zostanie zamknięta dla ruchu. Samochodami będą mogli przejechać wyłącznie mieszkańcy oraz służby komunalne. Pierwszy zielony woonerf, zgodnie z pierwotnym zamysłem, zostanie oddany do użytku pieszym i rowerzystom.

Rondo z imieniem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Imię Marszałka Józefa Piłsudskiego dostało rondo na skrzyżowaniu ulic Getta Żydowskiego oraz Łódzkiej w Zduńskiej Woli. Decyzja, którą podjęli radni miejscy na sesji w maju właśnie zaczęła obowiązywać.

Można wymienić piec z dotacją. Trwa nabór wniosków

Jak wymienić stary piec na ekologiczne źródło ogrzewania? Można skorzystać z dotacji z miejskiego programu Stop Smog. W edycji na 2025 rok mieszkańcy mogą składać wnioski o dofinansowanie do wysokości 7 tys. złotych.

Przejdź do treści