Rasa: mieszaniec zduński

Takich jak on: przywiezionych ze Zduńskiej Woli jest dzisiaj w schronisku na Czartkach 212. Do tego 16 kotów. W ubiegłym roku z terenu naszego miasta odłowionych zostało 167 zwierząt. Niewiele ponad 60 wróciło do właścicieli. 52 psy i 30 kotów zostało adoptowanych. To szczęściarze, ale są i takie, które przebywają tam od ponad 10 lat. Zduńska Wola z Przytuliskiem i hotelem dla zwierząt domowych „FUNNY PETS" w Czartkach współpracuje od 2012 roku. Wcześniej "nasze" psy były w schronisku w Wojtyszkach. Te najstarsze Wojtyszki jeszcze pamiętają.

Choć z adopcjami nie jest tak źle, to jednak 82 to wciąż za mało! Każdy psiak i kot w schronisku to osobna historia samotności, braku miłości i tęsknoty za fajnym domem i, co tu dużo mówić, człowiekiem. Adoptowanie psa z Czartek jest banalnie proste, ale musi być przemyślane i odpowiedzialne. Jakie są zasady adopcji?

 1. Zwierzę może adoptować osoba pełnoletnia.
 2. Osoba adoptująca nie może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
 3. Zwierzę będzie wydane nowemu właścicielowi tylko wtedy, gdy osoba adoptująca będzie odpowiednio przygotowana na zabranie jednego z naszych podopiecznych. Osoba taka powinna posiadać podczas wizyty następujące rzeczy:
  1. dowód osobisty;
  2. środki niezbędne do właściwego transportu w szczególności: podczas adopcji psa: obroża, smycz;
 4. Przytulisko zastrzega sobie prawo do odmowy adopcji jeżeli zachodzi obawa, że zwierzę nie będzie miało zapewnionych odpowiednich warunków lub będzie niewłaściwie traktowane.
 5. Osoba adoptująca zobowiązuje się:
  1. Zapewnić zwierzęciu wyżywienie, wodę i schronienie oraz utrzymywać w granicach swojej posiadłości, nie wypuszczając swobodnie na tereny otwarte bez dozoru.
  2. Zaopatrzyć zwierzę w obrożę z adresem i numerem telefonu oraz znaczkiem iż pies jest zachipowany.
  3. zapewnić zwierzęciu staranną opiekę medyczno-weterynaryjną, a szczególnie obowiązkowe szczepienia ochronne.
  4. Nie trzymać psa na łańcuchu, o ile miałby to być jedyny sposób jego życia.
  5. Traktować adoptowane zwierzę z należytym mu szacunkiem.
  6. Nie poddawać zwierzęcia eksperymentom medycznym lub jakimkolwiek innym.
  7. Nie odsprzedawać i nie przekazywać w charakterze prezentu ani towaru wymiennego.
  8. Nie wykorzystywać do walk i innych zagrażających życia lub zdrowia psa.
  9. Odprowadzenie adoptowanego zwierzęcia w ciągu 14 dni, gdyby mi ono nie odpowiadało
 6. Przytulisko i hotel dla zwierząt domowych „FUNNY PETS” zastrzega sobie prawo przeprowadzenia inspekcji w nowym miejscu pobytu adoptowanego zwierzęcia i zabrania go z powrotem do Przytuliska w razie stwierdzenia nieodpowiednich warunków.

Kontakt do Funny Pets: Marta Szturma, Czartki 49B, 98-200 Sieradz., tel/faks 43 82 83 646 wew. 21 lub 43 656 95 21 wew. 21, e-mail: przytulisko@funny-pets.pl.

Wszystkie zduńskowolskie zwierzaki, które dzisiaj są w schronisku i czekają na adopcję znajdziecie tutaj – ZOBACZ

Inne artykuły

Przejdź do treści