Od godz. 18 w sobotę, 13 czerwca, w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli ruszy scena rapowa nazwana przez organizatorów Raptusz vol 1. To jedno z wydarzeń odbywających się w ramach Dni Zduńskiej Woli 2026. Na hip-hopowej scenie pojawią się utalentowane zespoły supportujące, a jako główny wykonawca wystąpi VNM, czyli Tomasz Lewandowski. Koncerty odbywać się będą w sali kameralnej Ratusza. Wstęp jest bezpłatny.
Będzie to pierwszy w Zduńskiej Woli koncert VNM’a, który jest uznawany za jednego z najbardziej konsekwentnych i technicznie dopracowanych artystów w polskim rapie, obecnego na scenie od ponad dekady. Zaczynał w podziemiu, gdzie szybko zwrócił uwagę stylem opartym na precyzyjnym flow, inteligentnych tekstach i wyraźnej tożsamości artystycznej. Z biegiem lat wypracował silną, rozpoznawalną markę i ugruntował swoją pozycję jako raper, który nie podąża za trendami, lecz konsekwentnie rozwija własny język muzyczny. Na koncie ma cenione wydawnictwa i setki koncertów, które potwierdzają jego doświadczenie sceniczne i kontakt z publicznością. VNM to artysta świadomy, dojrzały i pewny swojego miejsca, jeden z tych, którzy współtworzyli nowoczesne brzmienie polskiego hip-hopu.
Przed koncertem od godz. 18 za gramofonami staną ludzie, którzy od kilkunastu lat czynnie tworzą i wspierają kulturę hip-hopową w Zduńskiej Woli i okolicy DJ Meni,, Yogoorth. Także po koncercie planowane jest jeszcze afterparty, które poprowadzą DJ Meni i Yogoorth.
Jako support około godz. 19 zagrają: Maestro INC, JazzV, Czorny CGZ, WKT. Koncert VNM’a planowany jest na godzinę 21.


