Logo Miasta Zduńska Wola

Rada Miasta Zduńska Wola na majowej sesji w Ratuszu

Rada Miasta Zduńska Wola obradowała na LXIX sesji 25 maja 2023 r. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26.

Rada Miasta Zduńska Wola spotkała się na obradach LXIX sesji. Przed posiedzeniem władze samorządowe podziękowały odchodzącemu prezesowi Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Złotnicki” w Zduńskiej Woli.

Prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora oraz Przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola złożyli podziękowania za współpracę prezesowi Romualdowi Bosakowskiemu, który kierował miejską spółką TBS od lutego 2019 roku.

– Prezesowi Romualdowi Bosakowskiemu udało się to, co nie udawało się jego wielu poprzednikom. Wybudowanie nowego bloku mieszkalnego w Zduńskiej Woli – podkreślił Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Rada Miasta podczas obrad podjęła uchwały dotyczące zmian w budżecie miasta. Między innymi samorządowcy zdecydowali o przeznaczeniu 300 tys. zł na remonty dróg w Zduńskiej Woli. To kwota, jaką udało się zaoszczędzić na oświetleniu miejskich ulic.

Ponadto radni przeznaczyli 200 tys. zł na przebudowę parkingu koło cmentarza przy ul. Staszica w Zduńskiej Woli Karsznicach. Samorząd zdecydował się na tę inwestycję, w związku z przebudową ulicy Staszica prowadzoną przez powiat zduńskowolski. Okazało się, że po wybudowaniu nowej jezdni i chodnika, parking znajdowałby się poniżej ich poziomu i byłby zalewany. Kolejny miejski wydatek zatwierdzony przez radnych to 150 tys. zł na odbudowę systemu odwodnienia powierzchniowego osiedli Karsznice i Nowe Miasto.

Inne artykuły

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści