Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Rada Miasta Zduńska Wola na majowej sesji w Ratuszu

Rada Miasta Zduńska Wola obradowała na LXIX sesji 25 maja 2023 r. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26.

Rada Miasta Zduńska Wola spotkała się na obradach LXIX sesji. Przed posiedzeniem władze samorządowe podziękowały odchodzącemu prezesowi Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Złotnicki” w Zduńskiej Woli.

Prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora oraz Przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola złożyli podziękowania za współpracę prezesowi Romualdowi Bosakowskiemu, który kierował miejską spółką TBS od lutego 2019 roku.

– Prezesowi Romualdowi Bosakowskiemu udało się to, co nie udawało się jego wielu poprzednikom. Wybudowanie nowego bloku mieszkalnego w Zduńskiej Woli – podkreślił Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Rada Miasta podczas obrad podjęła uchwały dotyczące zmian w budżecie miasta. Między innymi samorządowcy zdecydowali o przeznaczeniu 300 tys. zł na remonty dróg w Zduńskiej Woli. To kwota, jaką udało się zaoszczędzić na oświetleniu miejskich ulic.

Ponadto radni przeznaczyli 200 tys. zł na przebudowę parkingu koło cmentarza przy ul. Staszica w Zduńskiej Woli Karsznicach. Samorząd zdecydował się na tę inwestycję, w związku z przebudową ulicy Staszica prowadzoną przez powiat zduńskowolski. Okazało się, że po wybudowaniu nowej jezdni i chodnika, parking znajdowałby się poniżej ich poziomu i byłby zalewany. Kolejny miejski wydatek zatwierdzony przez radnych to 150 tys. zł na odbudowę systemu odwodnienia powierzchniowego osiedli Karsznice i Nowe Miasto.

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści