Szukaj

Publiczne Przedszkole nr 2 w Zduńskiej Woli

Przedszkole nr 2 w Zduńskiej Woli, to jedna z ośmiu placówek, które wkrótce rozpoczną nabór. Przedstawiamy miejskie przedszkola, do których rodzice mogą posłać dzieci w roku szkolnym 2026/2027. Zapisy ruszają już w poniedziałek, 16 lutego.

Publiczne Przedszkole nr 2 „Tęczowe Przedszkole” w Zduńskiej Woli mieści się przy ul. Getta Żydowskiego 17a. Dzieci znajda tam fachową opiekę, a jak zapewniają nauczyciele, wiedzą jak połączyć najwyższe standardy edukacyjne z domowym ciepłem.

– Naszą misją jest stworzenie miejsca, gdzie radosny rozwój spotyka się z profesjonalnym wsparciem – twierdzi dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Zduńskiej Woli Dorota Michalska-Hunck. – Siłą „Tęczowego Przedszkola” jest nasz zespół. To ludzie z pasją, dla których praca z dziećmi to nieustanna misja odkrywania i pielęgnowania ukrytych talentów. Nasi nauczyciele to eksperci, którzy łączą empatię z nowoczesną wiedzą pedagogiczną.

W placówce czekają na dzieci jasne i przestronne sale, podzielone na funkcjonalne kąciki tematyczne: badawczo- przyrodniczy, czytelniczy, konstrukcyjny i artystyczny i sportowy.

Teren na zewnątrz przedszkola to bezpieczna enklawa zieleni. Plac zabaw jest wyposażony w certyfikowane urządzeni. Dzieci mają zapewnione idealne warunki do rekreacji, zajęć terenowych oraz letnich pikników rodzinnych.

Nauczyciele w „Tęczowym Przedszkolu” w codziennej pracy wykorzystują różne metody nauczania. Między innymi to pedagogika zabawy, gdzie proces przyswajania wiedzy odbywa się w atmosferze radości, śpiewu i ruchu, a także metodę aktywnego słuchania muzyki, która wykorzystuje dźwięk do rozwijania koncentracji i koordynacji, pozwalając dzieciom „przeżywać” utwory poprzez gest, taniec i rytm.

W przedszkolu pojawiają się także elementy pedagogiki Montessori i planu daltońskiego a także stosowane są techniki relaksacyjne i higieny umysłu. Nauczyciele wprowadzają elementy profilaktyki stresu poprzez trening uważności, czyli krótkie ćwiczenia oddechowe i wyciszające, które pomagają dzieciom rozpoznawać emocje i odzyskać równowagę po intensywnej zabawie. Prowadzona jest także bajkoterapia oraz muzykoterapia relaksacyjna. Dzieci uczą się także pokojowego rozwiązywania konfliktów w grupie rówieśniczej.

Placówka zapewnia stałą opiekę psychologa, pedagoga specjalnego oraz logopedy. Dzięki temu każde dziecko otrzymuje wsparcie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb rozwojowych i emocjonalnych.

W „Tęczowym Przedszkolu” zdrowe nawyki to codzienność. Posiłki przygotowywane są na miejscu. Dzieci otrzymują zbilansowaną dietę z niską zawartością soli i cukru, całkowicie eliminując polepszacze smaku. Dzieci uczestniczą także w zajęciach kulinarno – edukacyjnych. Samodzielnie wyciskają soki, przygotowują sałatki i poznają wartości odżywcze owoców oraz warzyw. Jest też nauka przez zabawę na przykład podczas „Dni Kolorowych Warzyw”.

Placówka dba również o edukację ekologiczną. Dzieci opiekują się roślinami, ucząc się odpowiedzialności i obserwując cykle przyrody od nasionka do zbiorów. Uczą się także szacunku dla natury i jej zasobów. Począwszy od zbierania deszczówki do podlewania kwiatów, po kreatywne wykorzystanie surowców wtórnych w pracach plastycznych. Przedszkolaki wspólnie dbają o mikro-ekosystem w ogrodzie.

W przedszkolu przygotowywane są liczne wydarzenia z doskonała zabawą, jak Dzień Kropki, Dzień Pluszowego Misia czy Dzień Dinozaura. Odbywają się także uroczystości związane z z kultywowaniem tradycji świątecznych i narodowych.

Dzieci odwiedzają także biblioteki, straż pożarną, domy kultury, muzea  i seniorów, ucząc się bycia aktywnymi i wrażliwymi członkami społeczności Zduńskiej Woli.

Nabór do przedszkoli miejskich w Zduńskiej Woli

Nabór rozpoczynający się 16 lutego 2026 roku dotyczy dzieci zamieszkałych na terenie miasta Zduńska Wola, które wcześniej nie chodziły do przedszkola. Zapisy przyjmowane będą na rok szkolny 2026/2027.

Rekrutacja do przedszkoli prowadzona będzie przy wykorzystaniu systemu elektronicznego na platformie oświatowej. Rodzic zakładając konto, a następnie logując się do portalu rekrutacyjnego, od 16 lutego 2026 roku będzie mógł zapoznać się z ofertą wszystkich placówek w Zduńskiej Woli i wybrać tę, której oferta najbardziej mu odpowiada. Po zalogowaniu się i dokonaniu wyboru trzeba wydrukować dokumenty i dostarczyć je do wybranej placówki.

Wszystkie informacje o rekrutacji do przedszkoli dostępne są pod tym adresem: https://portal.vulcan.net.pl/jst/zdunskawola/CMS/przedszkola_2016.aspx

Inne artykuły

Akcja „Żonkile” w 83. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

„Łączy nas pamięć” jest hasłem akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum POLIN. Te papierowe, jak i żywe kwiaty symbolizują pamięć o oporze Żydów, którzy 19 kwietnia 1943 roku chwycili za broń. W Zduńskiej Woli upamiętniono 83. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim rozdając na ulicach żonkile.

Co się będzie działo w Zduńskiej Woli?

Wystawy, spotkania z okazją do ciekawych rozmów i spektakle teatralne w dużych ilościach, to między innymi propozycje dla Zduńskowolan na najbliższe dni. Interesującą ofertę ma także kino w Ratuszu.

Zielony budżet tylko do poniedziałku

Może to być nowy zielony skwerek, aleja drzew czy kwietna łąka. Mieszkańcy Zduńskiej Wioli mogą sami zaproponować jak urządzić zieleń w swojej okolicy. Wnioski do Zielonego Budżetu Miasta Zduńska Wola 2027 przyjmowane będą jeszcze tylko do poniedziałku, 20 kwietnia.

Przejdź do treści