Logo Miasta Zduńska Wola

Psi plac zabaw

Czworonogi będą miały się gdzie wyhasać! Urząd ogłosił przetarg na wybudowanie w Zduńskiej Woli wybiegu ze strefą treningowo-rekreacyjną dla psów. Inwestycja to pomysł mieszkańców.

– Będzie to miejsce, w którym zwierzęta mogą swobodnie biegać bez smyczy i kagańca, bawić się wspólnie i pokonywać rozmaite przeszkody – mówi Edyta Michalak, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej. – Na terenie wybiegu zainstalujemy także wygodne ławki dla mieszkańców, postawimy kosze na psie nieczystości, a cały obiekt ogrodzimy dla bezpieczeństwa – dodaje Michalak.

Wybieg wybudowany zostanie na działce przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza w okolicach Zduńskiej Wody. To projekt zgłoszony przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego.

Termin składania ofert na ogłoszony przetarg mija 1 czerwca br. Zgodnie z warunkami zamówienia, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję w ciągu pół roku od dnia podpisania umowy.

Inne artykuły

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści