Psi plac zabaw

Czworonogi będą miały się gdzie wyhasać! Urząd ogłosił przetarg na wybudowanie w Zduńskiej Woli wybiegu ze strefą treningowo-rekreacyjną dla psów. Inwestycja to pomysł mieszkańców.

– Będzie to miejsce, w którym zwierzęta mogą swobodnie biegać bez smyczy i kagańca, bawić się wspólnie i pokonywać rozmaite przeszkody – mówi Edyta Michalak, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej. – Na terenie wybiegu zainstalujemy także wygodne ławki dla mieszkańców, postawimy kosze na psie nieczystości, a cały obiekt ogrodzimy dla bezpieczeństwa – dodaje Michalak.

Wybieg wybudowany zostanie na działce przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza w okolicach Zduńskiej Wody. To projekt zgłoszony przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego.

Termin składania ofert na ogłoszony przetarg mija 1 czerwca br. Zgodnie z warunkami zamówienia, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję w ciągu pół roku od dnia podpisania umowy.

Inne artykuły

Zgłosiłeś swój piec urzędnikom? Masz czas do końca czerwca!

Ponad 80 proc. właścicieli nieruchomości nie złożyło jeszcze deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków! Jeśli masz w domu piec, musisz to zrobić do 30 czerwca 2022 r. Niezależnie czy palisz w nim węglem, gazem czy pelletem. Jeśli przekroczysz termin, grozi ci mandat nawet 5000 zł.

Ruszamy na podbój świata

Zduńska Wola zaprezentuje się całemu światu! Miasto będzie aktywnym uczestnikiem World Urban Forum, największej na świecie konferencji o rozwoju miast. Impreza startuje dziś w Katowicach jako forum Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Prezydent po raz czwarty z absolutorium

Rada Miasta udzieliła prezydentowi absolutorium za zrealizowanie zeszłorocznego budżetu. – Pomimo kryzysów konsekwentnie idziemy do przodu – Konrad Pokora podsumowywał rok 2021.

Remontujemy chodniki

Kolejne chodniki w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Remonty ruszą na ośmiu ulicach.

Startuje Budżet Obywatelski 2023

Znów będzie więcej pieniędzy na pomysły mieszkańców. Wartość Budżetu Obywatelskiego wzrośnie do 1,1 mln zł. Od 4 lipca będzie można zgłaszać projekty – najwyżej ocenione urząd miasta zrealizuje w 2023 r.

Medaliści olimpijscy na wyciągnięcie ręki

Plejada medalistów w Zduńskiej Woli! W Pikniku Mistrzów Sportu udział wezmą utytułowani lekkoatleci, zapaśnicy, wioślarze, sztangiści i koszykarze. Będzie można spróbować swoich sił w tych dyscyplinach i zdobyć autografy mistrzów.

Przejdź do treści