Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Przegrana z liderkami

Po zaciętym meczu, kończąca mecz w osłabieniu drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola przegrała zaległy mecz VIII kolejki 2. ligi kobiet z liderem tabeli UKS SMS III Łódź. Spotkanie odbyło się we wtorek 22 października na Stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.

UKS SMS III ŁÓDŹ – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:0 (0:0)

1:0 – Oliwia Malesa (75′)

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Magdalena Samiec – Julia Szymczak, Weronika Sobczak (54′ Julita Torzewska), Patrycja Piekarska, Wiktoria Szymczak – Zuzanna Szulc (46′ Julita Augustyniak), Patrycja Okoń (62′ Justyna Kubik), Martyna Szymczak, Paulina Marcińska – Martyna Kowalska (85′ Natalia Barton), Anna Bergier

SĘDZIOWIE MECZU:
Anna Wesołowska (główna) – Sylwia Dudzińska – Nela Trocińska (asystenci) WS Łódź

ŻÓŁTE KARTKI:
Wiktoria Szymczak – 2, Patrycja Piekarska, Anna Bergier, Julita Augustyniak (Pogoń)
Małgorzata Lichwa, Julita Olkiewicz (UKS SMS)

CZERWONA KARTKA:
Wiktoria Szymczak (Pogoń 73′ konsekwencja 2 żółtych kartek)

RELACJA Z MECZU:
Drużyna Pogoni rozpoczęła mecz z zespołem gospodarzy, który do tej pory wygrał wszystkie sześć meczów w rozgrywkach 2. ligi odważnie i bez bojaźni przed wyżej notowanym rywalem. W 5. minucie meczu po podaniu Martyny Szymczak na strzał z 16 metrów zdecydowała się Zuzanna Szulc, ale bramkarka z Łodzi nie dała się zaskoczyć. W dalszej części spotkania oba zespoły toczyły twardy i wyrównany pojedynek. W 30. minucie po strzale jednej z zawodniczek gospodarzy piłka odbiła się od poprzeczki bramki drużyny Pogoni. W 36 minucie został podyktowany rzut wolny pośredni z 8 metrów dla drużyny łodzianek, które nie wykorzystały dobrej sytuacji na strzelenie bramki.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od dokonania pięciu zmian w drużynie gospodarzy, które w dalszym ciągu nie mogły się przebić przez defensywę „Pogonistek”. Optyczną przewagę w drugiej odsłonie meczu posiadały gospodynie, a piłkarki Pogoni próbowały swoich szans w kontratakach. W 73. minucie meczu przed polem karnym gości Wiktoria Szymczak próbowała ratować sytuację faulem za który została ukarana drugą żółtą kartką w tym spotkaniu i musiała opuścić boisko po otrzymaniu czerwonej kartki. Chwilę później padła jak się później okazało zwycięska bramka dla łodzianek. Po strzale z rzutu wolnego bramkarka Pogoni Magdalena Samiec odbiła piłkę, a nadbiegająca Oliwia Malesa z bliskiej odległości zdobyła jedyną bramkę w tym meczu. W ostatnich pięciu minutach meczu dwoma dobrymi interwencjami popisała się Magdalena Samiec. Już w doliczonym czasie gry po prostopadłym podaniu Justyny Kubik w ostatniej chwili zawodniczka gospodarzy ofiarną interwencją zapobiegła znalezieniu się Annie Bergier w sytuacji sam na sam z bramkarką UKS-u.

Pomimo porażki zespół Pogoni podniósł wysoko poprzeczkę liderowi tabeli prowadząc przez długi czas wyrównaną grę.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w niedzielę 27 października o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem UKS Loczki Wyszków.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)

Inne artykuły

Żonkile na ulicach Zduńskiej Woli

19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie żydowskim w Warszawie w 1943 roku, na ulicach Zduńskiej Woli pojawiły się żonkile. Te kwiaty są symbolem pamięci o bohaterskim zrywie ludności żydowskiej. W akcji „Łączy nas pamięć” wzięli udział samorządowcy i młodzież zduńskowolska.

WTOOPA – Ogólnopolskie Spotkania Teatralne w Zduńskiej Woli

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA trwają w Zduńskiej Woli. Aktorzy teatrów amatorskich przyjechali na warsztaty, a także prezentację swoich spektakli. Można je oglądać w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz przy pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli.

Zielony Budżet po konsultacjach

W 2025 roku w ramach Zielonego Budżetu zostanie zrealizowany jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców, a oceniony jako najlepszy podczas przeprowadzonych konsultacji. Inwestycja będzie przeprowadzona na osiedlu Nowe Miasto.

Drogi połączą Zduńską Wolę z gminą Zapolice

Zduńska Wola przygotowuje plan inwestycji, jakie mogą być prowadzone przy współpracy z samorządem Zapolic. To miejskie ulice, których przebudowa i przedłużenie w naturalny sposób połączy Zduńską Wolę z sąsiednią gminą Zapolice i ułatwi dojazd mieszkańcom miejscowości graniczących z miastem.

Kępina będzie oczyszczana

W tym roku rozpocznie się oczyszczanie zbiornika Kępina w Zduńskiej Woli ekologiczną metodą bioremediacji. Podpisana został umowa z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, który udzielił miastu dotacji.

„Maciej Kuźmiński Company” w Ratuszu

Zduńskowolanie mieli wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jak wygląda codzienna praca grupy tancerzy Macieja Kuźmińskiego. Choreograf pochodzący ze Zduńskiej Woli pokazał to na otwartej próbie w sali widowiskowej Ratusza.