»

Bez punktów w Zelowie

Drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola zakończyła serię dobrych rezultatów przegrywając mecz X kolejki 4. ligi łódzkiej z zespołem Włókniarza Zelów. Mecz odbył się w sobotę 28 września na boisku w Zelowie.

WŁÓKNIARZ ZELÓW – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 2:1 (1:1)

0:1 – Kacper Kosmala (22′)
1:1 – Jakub Dregier (26′)
2:1 – Bartłomiej Madej (82′)

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Mateusz Swarzyński – Artur Wolny (82′ Krystian Smolarek), Rafał Porada, Patryk Sławiński (55′ Patryk Retkowski), Dawid Sarafiński – Wojciech Chmielewski (67′ Adrian Bartczak), Princewill Okachi, Radosław Pęciak, Mikael Idzikowski, Kacper Kosmala (46′ Szymon Szarpak) – Adam Konieczny
Trener drużyny: Michał Bistuła
Kierownik drużyny: Kamil Nowacki

RELACJA Z MECZU:
Włókniarz Zelów przełamał dobrą passę Pogoni Zduńska Wola i wygrał przed własną publicznością 2:1 z podopiecznymi trenera Michała Bistuły. Żółto-zielono-czarni od porażki z Orkanem Buczek (31 sierpnia) zanotowali cztery wygrane i remis. W sobotę, po słabym meczu musieli uznać wyższość rywala.

W pierwszych minutach oba zespoły „badały się”, walcząc o futbolówkę głównie w środku pola. W 15. minucie na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Albin Maciejewski, a Mateusz Swarzyński odprowadził futbolówkę wzrokiem. Ta, w niewielkiej odległości minęła lewy słupek. Chwilę potem groźnie z rzutu wolnego uderzał Jakub Dregier. W odpowiedzi goście wyprowadzili kontratak, jednak defensorzy rywala zdołali zapobiec zagrożeniu. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na miejscowych. W 22. minucie futbolówkę po strzale Radosława Pęciaka dobił Kacper Kosmala. Zduńskowolanie nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, bowiem cztery minut później kapitalną akcję zaprezentował Dregier. Ofensywny pomocnik minął czterech przeciwników i uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Swarzyńskiego. W 33. minucie gracze pogoni mogli ponownie wyjść na prowadzenie. Piłkę z lewej strony dograł Kosmala, a błąd Piotra Golańskiego powinien wykorzystać Pęciak. Defensywny pomocnik żółto-zielono-czarnych trafił jednak w boczną siatkę. Tuż przed przerwą świetną okazję miał jeszcze Mikael Idzikowski, lecz w ostatniej chwili jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z zawodników Włókniarza.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego ataku zelowian. Szarżującego Maciejewskiego nieprzepisowo powstrzymywał Rafał Porada. Do stałego fragmentu gry podszedł Dregier i po rykoszecie miejscowi wywalczyli kolejny rzut rożny. Kilka minut później Dregier ponownie strzelał z rzutu wolnego, tym razem dobrze spisał się Swarzyński. W 68. minucie zduńskowolanie zmarnowali kapitalną okazje. Kontratak błyskawicznie rozprowadził Idzikowski, który posłał podanie „w uliczkę” do Adama Koniecznego. Skrzydłowy Pogoni znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Włókniarza, ale oddał niecelny strzał. Chwilę potem, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego chybił Porada. W 79. minucie po podaniu Idzikowskiego, w ostatniej chwili zablokowany został Adrian Bartczak. Niewykorzystane sytuacje zemściły się 180 sekund potem. Centrę Dregiera z rzutu rożnego zamknął Bartłomiej Madej, ustalając rezultat meczu.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w sobotę 5 października o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Warty Działoszyn.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak Pogoń)

Bezpieczniej nad Kępiną

Przy ciekach wodnych i przy przepustach nad Kępiną pojawiły się nowe barierki. To urządzenia ustawione przez miasto, które mają poprawić bezpieczeństwo nad wodą.

Drzewa przy Grunwaldzkiej po pielęgnacji

Przy ulicy Grunwaldzkiej w Zduńskiej Woli Karsznicach drzewa przeszły zabiegi pielęgnacyjne. Lipy tworzące aleję wzdłuż ulicy zostały przycięte w ramach zadania finansowanego z zielonego budżetu Zduńskiej Woli.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Zduńskiej Woli. We wtorek, 23 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Szkole Podstawowej nr 6.