»

Bez punktów na Podlasiu

Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola przegrała mecz VI kolejki 2. ligi kobiet z zespołem Włókniarza Białystok. Spotkanie odbyło się w niedzielę 6 października na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:0 (0:0)

1:0 – Julia Lasota (73′)

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Magdalena Samiec – Julia Szymczak, Weronika Sobczak, Patrycja Piekarska, Wiktoria Szymczak (68′ Zuzanna Szulc) – Julita Torzewska, Patrycja Okoń, Martyna Szymczak, Paulina Marcińska (63′ Martyna Kowalska) – Justyna Kubik (84′ Weronika Tosik), Anna Bergier

RELACJA Z MECZU:
Mecz rozegrany na bocznym boisku na Stadionie Miejskim w Białymstoku gdzie rozgrywa swoje mecze ekstraklasowa drużyna Jagiellonii Białystok był wyrównanym widowiskiem w którym o zwycięstwie gospodarzy zadecydowała jedna bramka. Już w 2 minucie po błędzie defensywy Pogoni w sytuacji sam na sam z Magdaleną Samiec znalazła się zawodniczka gości po której strzale piłka odbiła się od poprzeczki i skończyło się szczęśliwie dla „Pogonistek”. W kolejnych minutach meczu to drużyna gości była częściej przy piłce i stwarzała sobie sytuacje pod bramką Włókniarza. Groźnie pod bramką gospodarzy było szczególnie po rzutach wolnych wykonywanych przez Annę Bergier po których dobrymi interwencjami wykazała się bramkarka z Białegostoku.

Oprócz stałych fragmentów gry „Pogonistki” próbowały zdobyć bramki po strzałach Justyny Kubik i Patrycji Piekarskiej. Do przerwy wynik meczu był bezbramkowy.

Początek drugiej połowy meczu należał do zawodniczek Pogoni. Dwie minuty po rozpoczęciu tej odsłony w polu karnym Włókniarza faulowana była Patrycja Okoń i sędzina główna prowadząca zawody bez wahania podyktowała rzut karny. Niestety „jedenastki” nie wykorzystała Anna Bergier strzelając nad poprzeczką bramki gospodarzy. Kolejne minuty to lekka przewaga Włókniarza. W 60 minucie po mocnym strzale dystansu zawodniczki gospodarzy piękną interwencją popisuje się bramkarka Pogoni Magdalena Samiec. Osiem minut później po strzale z rzutu wolnego piłka odbija się od poprzeczki bramki Pogoni.
W 73 minucie meczu bramkę dla miejscowych zdobywa przepięknym strzałem z prawie 30 metrów Julia Lasota.

Do końca spotkania drużyna Pogoni walczyła ambitnie o strzelenie wyrównującej bramki i mogło się to udać w doliczonym czasie gry drugiej połowy, kiedy po składnej akcji Patrycja Piekarska wbiega w pole karne i oddaje mocny strzał po którym bramkarka Włókniarza odbija piłkę przed siebie, a następnie broni strzał z bliska nadbiegającej Martyny Szymczak.

Po zakończonym meczu piłkarki Pogoni bardzo żałowały straconej szansy na wywiezienie korzystnego wyniku z Białegostoku będąc w przekroju całego spotkania równorzędnym rywalem.

W następnej kolejce drużyna Pogoni pauzuje.

Kolejny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w sobotę 19 października o godzinie 15:00 na wyjeździe z zespołem UKS SMS III Łódź. Natomiast w środę 16 października o godzinie 18:00 na sztucznym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna Pogoni rozegra mecz drugiego etapu Pucharu Polski Kobiet z zespołem AZS KU Uniwersytet Warszawa.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)