Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Przegrana na otwarcie sezonu

W niedzielę 26 sierpnia na sztucznym boisku na stadionie w Ząbkach drugoligowa drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz 1 kolejki z drużyną UKS Ząbkovia Ząbki. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń, które zdobyły bramki w końcówce meczu.

UKS ZĄBKOVIA ZĄBKI – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA    2:0 (0:0)

1:0 – Magdalena Górecka (74′)
2:0 – Iga Kowalczyk (88′)

SKŁAD DRUŻYNY:
Beata Rogowska (77′ Joanna Świniarska) – Ewelina Niciak, Julia Szymczak, Weronika Sobczak (46′ Olga Kopeć) – Paulina Koryń, Klaudia Łoboda, Weronika Tosik, Patrycja Okoń, Martyna Kowalska – Martyna Szymczak (88′ Wiktoria Szymczak), Justyna Kubik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

ŻÓŁTE KARTKI:
Julia Szymczak (Pogoń)

SĘDZIOWIE MECZU:
Jakub Sienkiewicz (główny) – Aleksandra Mostowska – Julia Cholewińska (asystenci) – MZPN

RELACJA Z MECZU:

Optyczną przewagę w całym meczu posiadała drużyna gospodarzy. Zespół Pogoni próbował zaskoczyć przeciwnika grą z kontry. Już w 4 minucie wyśmienitej sytuacji na strzelenie bramki dla gości nie wykorzystała Martyna Szymczak,która przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką z Ząbek.
W dalszej części meczu trzy dobre sytuacje podbramkowe stworzyły sobie gospodynie,ale dobrze dysponowana w tym meczu bramkarka Pogoni Beata Rogowska nie dała się zaskoczyć. W końcówce pierwszej połowy meczu groźnie z dystansu uderzała Klaudia Łoboda, a w doliczonym czasie gry zespół Ząbkovii nie wykorzystał rzutu karnego.
Druga odsłona meczu to przede wszystkim gra w środkowej części boiska i dużo walki z obu stron.
Dopiero w ostatnim kwadransie meczu zespół gospodarzy zdobył dwie bramki najpierw za sprawą Magdalena Góreckiej, która mocnym płaskim strzałem z linii pola karnego pokonała Rogowską i minutę przed końcem Iga Kowalczyk uderzeniem nad wybiegającą Joanną Świniarską ustaliła wynik meczu.

W najbliższą niedzielę 2 września o godzinie 17:00 drużyna Pogoni rozegra na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli mecz 2 kolejki z beniaminkiem Tygrysem Huta Mińska.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)