Logo Miasta Zduńska Wola

Przedszkola w Zduńskiej Woli dyżurują w wakacje

Miejskie przedszkola zapewniają wakacyjną opiekę dla dzieci ze Zduńskiej Woli. Placówki będą prowadziły latem dyżury. Rodzice mogą składać wnioski jeszcze do 7 czerwca.

Podczas wakacji w Zduńskiej Woli będą dyżurowały wyznaczone przedszkola, które przyjmą pod opiekę dzieci na wniosek rodziców.

Przedszkola publiczne działają przez cały rok kalendarzowy, z miesięczną przerwą wakacyjną w lipcu lub sierpniu. Letni dyżur miejskich placówek zaplanowany jest dla tych dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki lub wakacyjnego wypoczynku. W Zduńskiej Woli przewidziano dwa przedszkola dyżurujące w lipcu oraz dwa w sierpniu, które mogą przyjąć dzieci z placówek, które będą miały zaplanowaną przerwę.

W pierwszym wakacyjnym miesiącu będą to  Publiczne Przedszkole nr 4 „Zaczarowana Kraina” przy ul. Stefana Żeromskiego 6 oraz Publiczne Przedszkole nr 9 „Pod Planetami” przy ul. Złotej 67.

W sierpniu dyżurować będą Publiczne Przedszkole nr 5 „Misiowa Gromadka” przy ul. Zielonej 5, a także Publiczne Przedszkole nr 11 przy ul. Sieradzkiej 7/9.

Rodzice zduńskowolskich przedszkolaków mają jeszcze czas do 7 czerwca do godz. 15, by złożyć wniosek o objęcie dziecka opieką w przedszkolu dyżurującym. Przedszkole dyżurujące w lipcu lub w sierpniu, organizuje opiekę dla dzieci z przedszkola oraz dla dzieci z innych przedszkoli, które mają wtedy przerwę wakacyjną.

Więcej informacji dot. dyżuru wakacyjnego m.in. wzór wniosku o przyjęcie do przedszkola w okresie wakacyjnym znaleźć można pod tym adresem na stronie Platformy Oświatowej.
Informacja o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur wakacyjny zostanie podana do publicznej wiadomości 12 czerwca 2023 r. o godz. 15.

Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny jest wniesienie pełnej odpłatności za wyżywienie na konto przedszkola dyżurującego. Należy to zrobić  do 20 czerwca w przypadku korzystania z dyżuru lipcowego oraz do 10 lipca za pobyt dziecka w dyżurującym przedszkolu w sierpniu.

Objęcie dziecka opieką po upływie terminu na zgłoszenie będzie możliwe tylko w przypadku, gdy przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami. Dla maluchów z terenu Zduńskiej Woli przygotowano na lipiec 295 miejsc oraz na sierpień 200 miejsc.

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści