Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Przebudowaliśmy ulicę Jasną

Ulica Jasna dołączyła do mapy utwardzonych dróg w Zduńskiej Woli. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał ponad 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Wyremontowana ulica Jasna na odcinku od Adama Mickiewicza do Prostej ma nową nawierzchnię, chodnik, drogę rowerową, zjazdy do posesji oraz energooszczędne oświetlenie. Pod jezdnią poprowadzona została kanalizacja deszczowa.  W 2021 roku wybudowany został nowy, solidny most,  który otworzył nowe połączone komunikacyjne.

– Czterysta metrów, które zostało przebudowane, ma duże znaczenie komunikacyjne dla Zduńskiej Woli. Wyremontowany odcinek otworzył nowe połączone drogowe ulicy Adama Mickiewicza z ulicą Prostą. Usprawni to układ komunikacyjny i zmniejszy ruch na pozostałych ulicach w mieście – wyjaśnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Na inwestycje urząd pozyskał 1,57 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przebudowę wykonała firma Zakład Usług Komunalnych S.C. Barbara i Jarosław Pabich ze Zduńskiej Woli. Koszt to niespełna 3 mln zł.

Inne artykuły

Ulica Fabryczna – tu pierwszeństwo mają piesi

Ulica Fabryczna w Zduńskiej Woli to miejsce, gdzie pierwszeństwo przed samochodami mają piesi. Została przebudowana tak, by zniechęcać kierowców do korzystania z tej drogi. Zachowanie kierujących pojazdami śledzą także kamery monitoringu.

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

Przejdź do treści