»

Porażka w zaległym meczu

Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Wojciech Stasiak) przegrała zaległy mecz XVIII kolejki 2. ligi kobiet z zespołem AZS Uniwersytet Warszawa. Mecz odbył się w środę 29 maja na Stadionie "Drukarza" w Warszawie. W pierwotnym terminie mecz się nie odbył z powodu zalanego boiska.

AZS UNIWERSYTET WARSZAWA – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 3:0 (0:0)

1:0 – Julia Przybyłowicz (59′)
2:0 – Emilia Jarzyna (79′)
3:0 – Maria Geszprych (83′)

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Joanna Świniarska – Weronika Sobczak, Julia Szymczak, Aleksandra Konieczna, Beata Rogowska (46′ Justyna Kubik) – Weronika Tosik, Martyna Kowalska, Marta Świstacz, Patrycja Okoń – Julita Torzewska, Martyna Szymczak
Trener drużyny: Wojciech Stasiak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

SĘDZIOWIE MECZU:
Patrycja Matczak (główny) – Marta Majszczyk – Julia Cholewińska (asystenci) – WS Warszawa

RELACJA Z MECZU:
Pierwsza połowa meczu miała wyrównany przebieg. Gra toczyła się przeważnie w środkowej części boiska.
Gospodynie dogodną sytuację na strzelenie bramki stworzyły sobie w 19 minucie meczu, kiedy po strzale jednej z zawodniczek piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką bramki gości. Zduńskowolanki odpowiedziały dwoma akcjami po których najpierw strzał z 25 metrów Weroniki Sobczak odbiła bramkarka z Warszawy, a w ostatniej akcji pierwszej odsłony meczu Martyna Szymczak oddała mocny strzał nad poprzeczką bramki gospodarzy.
W drugiej części meczu od 60 minuty zespół z Warszawy osiągnął przewagę i wykorzystał proste błędy w defensywie „Pogonistek”. Pierwszą bramkę po jednym z takich błędów z bliskiej odległości strzeliła Julia Przybyłowicz. Kolejna bramka to wykorzystana sytuacja sam na sam z bramkarką Pogoni Joanną Świniarską przez Emilię Jarzynę. Wynik meczu w 83 minucie ustaliła Maria Geszprych. Zespół Pogoni mógł zdobyć chociaż honorową bramkę, ale dwóch klarownych sytuacji nie wykorzystała Marta Świstacz.

Następny mecz drużyna Pogoni rozegra na wyjeździe w niedzielę 2 czerwca o godzinie 12:00 z zespołem Wilgi Garwolin.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak