Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Polityka smart city w Zduńskiej Woli. Wypełnij ankietę

Mieszkańcy Zduńskiej Woli mogą wypełnić ankietę, którą przygotowali pracownicy Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego, a dotyczącą polityka smart city w Zduńskiej Woli. Chodzi o to, jak funkcjonują nowoczesne rozwiązania w mieście.
Polityka smart city w Zduńskiej Woli, to temat ankiety, jaką można wypełnić w Internecie. Jej opracowanie posłuży badaniom prowadzonym przez naukowców i studentów Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego.
Link do anonimowej ankiety:

Celem badania jest identyfikacja i ocena wykorzystywania przez mieszkańców i użytkowników miasta inteligentnych rozwiązań, to tak zwane rozwiązania typu smart. Badanie realizowane jest w kwietniu i maju 2024 r. na terenie Zduńskiej Woli.

Pod koniec kwietnia w ramach ćwiczeń terenowych w mieście gościła grupa studentów, którzy studiują na kierunku Gospodarka Przestrzenna  Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.  I to właśnie do celów naukowo-badawczych zbierane są  dane, jakie będą opracowane w postaci zbiorczych zestawień statystycznych. Wyniki badań mogą także posłużyć samorządowi do budowania miasta inteligentnego i przyjaznego mieszkańcom Zduńskiej Woli.

W razie pytań dotyczących badania prosimy o kontakt mailowy: konsultacje.ankieta@gmail.com.
Osobą odpowiedzialną za realizację badania jest dr Ewa M. Boryczka, pracownik Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego, koordynator ćwiczeń terenowych „Polityka smart city i smart region”.

Inne artykuły

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści