Pojemniki na elektrośmieci

Specjalne pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz wyczerpane baterie i akumulatory przenośne stanęły w dziesięciu lokalizacjach na terenie Zduńskiej Woli. Ułatwią mieszkańcom selektywne pozbycie się elektrośmieci zalegających w naszych domach.

Do czerwonych pojemników zduńskowolanie mogą wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wyłącznie o wymiarze nieprzekraczającym 50 cm. Zmieszczą się w nich żelazka, suszarki do włosów, telefony, lokówki, aparaty fotograficzne, radyjka, tostery czy laptopy. W nowych pojemnikach można też  zostawić tonery z drukarki, ciśnieniomierze i karty SIM.

– Elektrycznym śmieciem może stać się wszystko co jest zasilane prądem z gniazdka lub baterią a więc  zabawki, czujniki dymu, routery czy komputery rowerowe – tłumaczy Robert Magolon z firmy MB Recycling, która prowadzi ogólnopolski projekt „Elektryczne Śmieci”. To ona, w porozumieniu z urzędem miasta, rozstawiła w Zduńskiej Woli pojemniki na elektroodpady i będzie go odbierać.

A co z większymi z urządzeniami RTV/AGD? Je MB Recycling może za drobną opłatą zabrać z Twojego domu. Jeśli masz do wyrzucenia pralkę lub lodówkę, skontaktuj się z infolinią 572 102 102. Zepsuty sprzęt elektryczny z domów można też oddać w miejskim PSZOKU.

Projekt „Elektryczne Śmieci” stawia sobie za cel również edukację. Dla uczniów i nauczyli uruchomiono  internetową platformę Szkolne Centrum Recyklingu. Umieszczono na niej scenariusze lekcji, bajki, filmy, quizy i malowanki, które można wykorzystać do edukacji najmłodszych.

Gdzie w Zduńskiej Woli znajdziesz czerwone pojemniki na elektrośmieci?

Pojemniki na zużyty sprzęt elektroniczny stanęły w różnych miejscach w naszym mieście są to:

  • ulica Osmolińska 6;
  • ulica Wieniewskiego 1;
  • ulica Heleny Modrzejewskiej 4;
  • ulica Przejazd 4;
  • ulica Łódzka 12;
  • ulica Narwiańska – skrzyżowanie z ulicą Warcką;
  • ulica Zgody – skrzyżowanie z ulicą Wilczą;
  • ulica Żytnia – skrzyżowanie z ulicą Skrzetuskiego;
  • ulica Żurawia;
  • ulica Fredry – skrzyżowanie z ulicą Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Inne artykuły

Wyraź swoją opinię o pracy urzędu miasta

Czy jesteś zadowolona/zadowolony z obsługi w naszym urzędzie miasta? – na takie pytanie mogą już odpowiedzieć zduńskowolanie. Magistrat rozpoczął unikatowe na skalę Polski badanie jakości obsługi mieszkańców. Za fundusze Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje go ukraiński startup technologiczny.

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Przejdź do treści