»

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 3:1 SŁOWIAN DWORSZOWICE

W pierwszej połowie meczu oba zespoły nie stworzyły żadnej klarownej sytuacji podbramkowej. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska, było wiele niedokładności zarówno po stronie gospodarzy jak i gości.

Ambitnie grająca drużyna Słowiana do przerwy nie pozwoliła na strzelenie bramki drużynie Pogoni. Po bezbramkowej pierwszej połowie meczu licznie zgromadzeni kibice na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli doczekali się bramek w drugiej odsłonie meczu. Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił w 56 minucie Artur Górzawski, który po podaniu Sebastiana Plisieckiego wpadł w pole karne gości i mocnym strzałem z dziesięciu metrów pokonał Krzysztofa Żaka. Strzelona bramka dodała animuszu w grze ofensywnej zespołowi gospodarzy, którzy w 61 minucie zdobyli kolejną bramkę. Tym razem podawał strzelec pierwszej bramki Artur Górzawski, a drugą bramkę z siedmiu metrów zdobył grający trener zduńskowolan Grzegorz Kaleta. Drużyna gości po utracie dwóch bramek zaczęła grać odważniej i w przeciągu dziesięciu minut stworzyła dwie dogodne sytuacje na strzelenie gola. Najpierw w 65 minucie w sytuacji san na sam bramkarz Pogoni Jakub Gołębiowski wyszedł obronną ręką wybijając piłkę na rzut rożny, a trzy minuty później w ostatniej chwili z lini bramkowej wybił piłkę Konrad Piekarski. W 86 minucie zduńskowolanie zdobyli trzecią bramkę za sprawą Kamila Endlera, który wykorzystał prostopadłe podanie Kamila Krawczyka i spokojnym strzałem nad bramkarzem gości podwyższył wynik na 3:0. Goście walczyli do końca meczu o honorową bramkę i udało im się to w 89 minucie po strzale Michała Kapuścińskiego.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w  najbliższą sobotę 16 września o godzinie 16:00 na Stadionie w Szadku z zespołem Victorii Szadek.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – SŁOWIAN DWORSZOWICE       3:1  (0:0)

1:0 – Artur Górzawski (56′)
2:0 – Grzegorz Kaleta (61′)
3:0 – Kamil Endler (86′)
3:1 – Michał Kapuściński (89′)

SKŁADY DRUŻYN:

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Jakub Gołębiowski – Michał Plusiewicz, Konrad Piekarski, Krzysztof Rosiak, Daniel Kopiński (80′ Paweł Nowakowski) – Artur Górzawski, Rafał Kurzynoga (53′ Kamil Krawczyk), Sebastian Plisiecki (70′ Cezary Rychlicki), Mateusz Tarnowski (71′ Piotr Wrąbel) – Kamil Endler, Grzegorz Kaleta
Grający Trener drużyny: Grzegorz Kaleta
Kierownik drużyny: Piotr Kaleta

SŁOWIAN DWORSZOWICE
Krzysztof Żak – Jacek Kawecki, Tomasz Biernat, Hubert Łużak, Paweł Kiepura – Paweł Borkowski, Karol Masek, Łukasz Rydz, Łukasz Wojtan – Robert Rygalski, Michał Czarneck

Robert Fencenloben – Mateusz Janecka, Damian Badziak

Relacja i zdjęcia Krzysztof Kochelak (Pogoń Zduńska Wola)

Bezpieczniej nad Kępiną

Przy ciekach wodnych i przy przepustach nad Kępiną pojawiły się nowe barierki. To urządzenia ustawione przez miasto, które mają poprawić bezpieczeństwo nad wodą.

Drzewa przy Grunwaldzkiej po pielęgnacji

Przy ulicy Grunwaldzkiej w Zduńskiej Woli Karsznicach drzewa przeszły zabiegi pielęgnacyjne. Lipy tworzące aleję wzdłuż ulicy zostały przycięte w ramach zadania finansowanego z zielonego budżetu Zduńskiej Woli.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Zduńskiej Woli. We wtorek, 23 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Szkole Podstawowej nr 6.